Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku-İlhami Algör

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Romanının Yazarı Kimdir, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Filminin Müzikleri, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitabından Resimli Sözler, İlhami Algör’ün Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Romanını Oku, İlhami Algör’ün Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitabından Resimli Alıntılar, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Filminin Konusu, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Filminin Oyuncuları, İlhami Algör’ün Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitabını Oku, İlhami Algör’ün Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Romanının Konusu, İlhami Algör’ün Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitabının Özeti, İlhami Algör’ün Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitabı Hakkında.

İlhami Algör’ün Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku romanı aynı adla 2014 yılında sinemaya da uyarlanmıştır. Sinemaya uyarlanan romanının müzikleri Mor ve Ötesi grubu solisti Harun Tekin imzası taşıyor. Bir yazar ve hayata bakışının işlendiği filmle hayatın farklı pencerelerini keşfedebilirsiniz. Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filminin yönetmenliğini Çiğdem Vitrinel yapmıştır.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filminde Arif karakterini Erdal Beşikçioğlu, Müzeyyen Arif karakterini Sezin Akbaşoğulları, Poyraz karakterini Erdinç Gülener canlandırmıştır.fakat muzeyyen bu derin bir tutku film

“Her şeyin iyi gittiğini nerden çıkarıyorsun?” dedi.

“Herif rüzgârı kendinden menkul uçurtmanın teki. Ara sıra telleri takılır gibi kadına geliyor gece yarsı.”

“Fakat Müzeyyen, bu derin bir tutku,” dedim. Tırsmaya başlamıştım. Haklı olabilirdi.

“Evet, biraz sapık ve tek taraflı bir tutku,” dedi, arkasını dönüp gitti.

Hikâyeye göre adam, kadını çok seviyor, sevdikçe ruhu büyüyor, eve sığmıyor… Bülbülün çilesi, yazarın zulası… İnceden sarma bir sigara, inceden bir bardak… Jak Danyel isimli bir şişe, Hicran isimli bir yara, tuhaf isimli bir roman. Kafamız iyi, açmayın kapağı, biz böyle iyiyiz.

İlhami Algör, alelacayip aşkların ve oyunbazlığın, hüzünlü dolambaçların yazar.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, İtalyan Yokuşu’ndan aşağı, rüzgâra asılıp Tophane’ye inen roman. Avaramu!

İlhami Algör’ün İletişim Yayınları tarafından yayımlanan Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku kitabından alıntılar:

Her şey benden önce olmuşsa, bana olacak bir yer, durum kalmıyor muydu? Bana ait tek kişilik bir iskemle, o da yok muydu bu dünyada?

Film bitmiş de, herkes salondan çıkarken, aklı son sahneye takılı kalmış, koltuğuna çakılı adam ruhuyla baktım.

Alem’de bir laf vardı, kulağıma küpeydi: Deliyi düzeceğine, akıllıya var.

Ben sözlerden değil, bakışlardan tırsardım. Bakışların arkalarını sezer, sezgilerim doğrulanana kadar mecburen bekler, beklerken kafayı yerdim.

Bazen insanlar biri yarım sanır iki yaparak tamamlamaya çalışırlar. Oysa iki lanetli sayıdır. Kendine yetmez hep üçe koşar.

Devrik ve devirsizdik.

Taç üstüne taç koyan, taç düşkünüydük.fakat muzeyyen ilhami algor kitap

Tütünümü, anahtarımı aldım, evden tam çıkıyorum, bir şeyin eksik olduğunu, eksik olanın ruhum olduğunu fark ettim. Önemsemedim.

Zaten bu hayatta, her zaman bir şeyler eksikti. Ya da bana öyle gelirdi.

Ne olmuştu da, “Seninle dünyanın her yerine gelirim,” diyen Müzeyyen, durduğu yerden çekip gitmelere başlamıştı?

Kadın mesafeli bir yerden başka birinin sesiyle konuşuyordu. Oraya nasıl ve ne zaman gitmişti, adam mı göndermişti yoksa taksi tutup kendi mi gitmişti?fakat muzeyyen ilhami algor

Çıt”ın nasıl bir şey olduğunu henüz bilmiyordum. İçimden öyle geliyordu. Başka bir son düşünemiyordum. Böyle olmasını istemezdim ama hep olurdu. Dünyanın bütün Kızılderilileri yenilir, Spartaküs kaybeder, gün batarken sararır, kuşlar döner, Sadri Alışık denilen hergele, her filminde ağlardı. O ağladıkça ben de ağlardım. Nedenimi bilmez ağlardım. Ağladıkça Sadri’ye kıl kapar gıcık olurdum. Üçüncü şahıs olarak kalışına, hep gidici kadınları sevişine, bu gidiciliklerin bir mecburiyet gibi duruşuna, Sadri’nin bu mecburiyetlere, giden kişinin özgürlüğü olarak bakıp, ona ihanet etmemek için kendine ihanet edişine.

3.86/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.