Ezgi Durmuş İntihar Ormanları Kitap Yorumu

Ezgi Durmuş’un İntihar Ormanları Romanının Yorumu

Size hiç babanızın kaç parmağı olduğu soruldu mu? Sorulmamıştır elbet, neden sorulsun? On parmağı vardır çünkü. Çünkü herkesin on parmağı vardır bir kazaya kurban gitmesiyse yahut bir engelle doğmadıysa. Babam da on parmakla doğmuş. Sonra biri tutmuş, biri götürmüş, öbürü de kesmiş. Kalmış dokuz. Azalmış.

Yaşama nedenini, varoluş amacını bulamamış insanları nerede görseniz tanırsınız. Önce hayallerinden, hemen ardından renklerinden vazgeçerler. Solarlar günden güne.

Birini istemeden de olsa unutmaya mecbur olmak ya da zorunlu bırakılmak nasıl bir duygudur acaba diye düşünün. Ve bu kişi hayatta en çok sevdiğiniz kişi olsun. Onu unutmamak için neler yaparsınız? Her yere ondan bir anı bırakabilir, onunla ilgili unutmamanız gereken şeyleri not alabilirsiniz mesela. Peki nasıl bir mecburiyet size en sevdiğiniz kişiyi unutmak zorunda bırakabilir hatta sadece onu değil hayattaki tüm anılarınızı, tanıdığınız diğer kişileri, yaşanılan her güzel şeyi.. Umut ve İz birbirini unutmamak için her şeyi yapmaya çalıştılar. Çünkü birinden biri olmadı mı diğeri de olamazdı…

Kitap beni farklı duygular arasında gezdirdi durdu. Genelde merak ve hüzün hakimdi. Evet tahmin ettim neler olabileceğini, hatta kime ne olacağını ama yine de olayların nerde ve nasıl birleşeceğini merak ettim doğrusu. Ve tüm olaylar kitap sonunda öyle birleşti ki kitap resmen kendini tamamlayıp son sayfasını gönül rahatlığıyla kapattırdı.

Yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. Kalemini ve cümlelerini çok sevdim. İyi ki okumuşum Cansu’m sayesinde. Siz de okumalısınız, keyifli okumalar.

Ezgi Durmuş’un İntihar Ormanları Kitabının Künyesi:

Ezgi Durmuş İntihar Ormanları

Kitabın Adı: İntihar Ormanları

Kitabın Yazarı: Ezgi Durmuş

Yayınevi: Flora Kitap

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 160

İlk Baskı Yılı: 2018

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kahvekitapikilisi

4.03/5 (76)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.