Ezel Replikleri

Yayınlandığı dönemlerde ve daha sonraki dönemlerde de Türk televizyonların sevilen dizilerinden birisi haline unutulmaz Türk dizilerinden Ezel dizisi ilk önce Show TV ekranlarında daha sonra ise Atv ekranlarında yayınlamıştır.

Ezel dizisi 28 Eylül 2009 yılında yayınlanan ilk bölümü ile izleyiciler buluşmuş ve en son bölümü olan 20 Haziran 2011 ile son bulmuştur.

Ezel dizisinin yönetmenliğini Uluç Bayraktar, müziklerini Toygar Işıklı yapmıştır.

Ezel dizisinin senaristleri ise Kerem Deren ve Pınar Bulut’tur.

Özellikle Tuncel Kurtiz’in canlandırdığı Ramiz Karaeski ya da diğer ismi ile Ramiz Dayı karakteri, Türk dizileri arasından fenomen bir karakter haline gelmiştir. Ramiz Dayı’nın söylediği özlü, güzel sözler birçok sosyal medyada devamlı paylaşılmaktadır.

Ezel Dizisinin Oyuncuları: Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz, Cansu Dere, Yiğit Özşener, İsmail Filiz, Barış Falay, Haluk Bilginer, Ufuk Bayraktar, Zeynep Köse, Cahit Gök, Burçin Terzioğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Sedef Avcı, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Bade İşcil, İpek Bilgin, Bengü Benian, Hakan Kurtaş, Beyazıt Gülercan, Pınar Göktaş, Levent Can, Hüseyin Soysalan, Utku Barış Serma, Kemal Uçar, Nurhan Özenen, Salih Kalyon, Yağız Atakan Savaş

Ezel Dizisinin Karakterleri Kim Kimi Oynuyor: Ramiz Karaeski diğer ismi ile Ramiz Dayı karakterini Tuncel Kurtiz, Ezel Bayraktar karakterini Kenan İmirzalıoğlu, Eyşan Tezcan karakterini Cansu Dere, Cengiz Atay karakterini Yiğit Özşener, Sekiz karakterini Kıvanç Tatlıtuğ, Ömer Uçar karakterini İsmail Filiz, Ali Kırgız ya da lakabı ile Kerpeten karakterini Barış Falay, Kenan Birkan karakterini Haluk Bilginer, Ramiz Karaeski diğer ismi ile Ramiz Dayı karakterini gençliğini Ufuk Bayraktar, Selma Hünel karakterini Zeynep Köse, Kenan Birkan’ın gençliğini Cahit Gök, Azad Karaeski karakterini Burçin Terzioğlu, Bahar Tezcan karakterini Sedef Avcı, Bade Uysal karakterini Berrak Tüzünataç, Tevfik Zaim karakterini Sarp Akkaya, Can Atay karakterini Utku Barış Serma, Temmuz karakterini Rıza Kocaoğlu, Şebnem Sertuna karakterini Bade İşcil, Meliha Uçar karakterini İpek Bilgin, Mümtaz Uçar karakterini Beyazıt Gülercan, Kaya karakterini Levent Can, Mert Uçar karakterini Kemal Uçar, Can Uçar karakterini Hakan Kurtaş, Hayratlı karakterini Hüseyin Soysalan, Selma karakterini Nurhan Özenen, Serdar Tezcan karakterini Salih Kalyon, Damla Birkan karakterini Pınar Göktaş, Nükhet Özbağ karakterini Bengü Benian ve Eren Karaçam karakterini Yağız Atakan Savaş canlandırmıştır.

Ezel Dizisinin 1. Sezon Konusu: Önce Ömer vardı. Ömer’in ailesiyle birlikte küçük, basit bir hayatı vardı. Mutluydu. Sonra bir kız sevdi. Askerden gelecek, onunla evlenecekti. Her şey yerli yerinde, her şey olması gerektiği gibiydi. Ama Ömer birden cinayetten hapiste buldu kendini. Bildiği hayat, güvendiği insanlar bir anda yok oldu. Yerine, tek bir soru, on yıl boyunca kızgın bir damga gibi beynini dağladı durdu: Niye? Ona korkunç bir oyun oynanmıştı. Sevdiği kız Eyşan, en iyi arkadaşı Cengiz ve abisi bildiği Ali, bir şekilde bu oyunun içindeydi. Ömer cevapları bulamıyordu, çaresizdi. Ta ki hapishanede hayatını değiştirecek bir adamla tanışacağı zamana kadar.

Ezel Dizisinin 2. Sezon Konusu: Zaman durduğunda, Ali katille baş başaydı. Ramiz Kaya’yla. Ezel Cengiz’le. Eyşan ise büyük düşman Kenan Birkan’la. Zaman şimdi tekrar akmaya başlıyor. Her şeyden önce Ezel ve Kenan Birkan’ı karşı karşıya getirmek için. Ezel bu adamı bulacak. Çünkü ona söyleyecekleri var. Sonra da görülecek bir hesabı. Cengiz ve Ali’yle. O hesap daha bitmedi. Eyşan Kenan’ın yanında, başına geleceklerden habersiz, zamanının gelmesini bekliyor. Kenan birden hayatına giren bu insanları izleyecek. Hepsini dinleyecek. Ama karşısında görmek istediği bu insanlar değil. Ramiz Karaeski. Aslında zaman sadece bunun için akıyor. Çünkü Kenan’ın Ramiz için belirlediği tarih. Artık geldi. Serdar ve Ali’nin takibi tehlikeli yerlere gidiyor. Ulaştıkları son noktada iyice köşeye sıkışan Ezel, karşı atağa geçer ve Serdar’ın peşine düşer. Şimdi iki adam da birbirinin geçmişini araştırıyor. Ezel, Serdar’ı araştırırken öyle bir koz bulur ki, bu kozu ele geçirirse, kaderi değişecek, oyunun tek galibi o olacak. Ama Ali de aynı kozun peşinde. Ezel önce öğrendiği gerçekleri Eyşan’ın yüzüne vuracak. Sonra hızla harekete geçecek. Çünkü Serdar, Ezel hakkındaki gerçeği öğrenmek üzere. Aynı anda Ali o koza Ezel’den önce ulaşmak üzere. Üstelik bu kez Ramiz de Ezel’in yanında değil. Çünkü ilk kez o da köşeye sıkışmış durumda.

Ezel dizisinin unutulmaz en güzel replikleri:

Ramiz Dayı: Kulak verin sözlerime iyice, herkes öldürebilir sevdiğini kimi bir bakışıyla yapar bunu, kimi dalkavukça sözlerle, korkaklar öpücük ile öldürür, yürekliler kılıç darbeleriyle! Kimi gençken öldürür sevdiğini, kimileri yaşlı iken öldürür; şehvetli ellerle öldürür kimi kimi altından ellerle öldürür; merhametli kişi bıçak kullanır çünkü bıçakla ölen çabuk soğur. Kimi aşk kısadır, kimi uzundur, kimi satar kimi de satın alır; kimi gözyaşı döker öldürürken, kimi kılı kıpırdamadan öldürür; herkes öldürebilir sevdiğini ama herkes öldürdü diye ölmez.

Ezel: Birini çok sevdiğinizde size bin kerede yalan söylese yine herkesten çok ona inanmak istersiniz.

Eyşan: Bilir misiniz babalar kızlarına ellerini uzatırsa, kızlar onu cehenneme kadar takip eder.

Ramiz Dayı: Sadakat, başkası istedi diye hain olmak değilmiş. Sadakat kendine sadık kalmakmış.

Ramiz Dayı: Geçmişe takılıp kalmak ne demek çok iyi bilirim. Artık orda olmayanı aramak ne demek cidden çok iyi bilirim.

Ezel: Benim adım Ezel buraya intikam almaya geldim.

Ramiz Dayı: Kaderimiz olan aşka değil, aşkıyla kaderimizi değiştirene içelim.

Ramiz Dayı: Sadakat ne menem şeydir bu sadakat?

Ezel: Ben her şeyi olan ama kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adamım.

Ramiz Dayı: Ezel duy sesimi! Bir kere ihanete uğradın mı anılar sana bataklık olur yeğen. Hatırladıkça çekerler seni içeri, hatırladıkça affetmek istersin yeğen; çünkü affetmek unutmak demek, öncesini hatırladıkça sonrasını unutmak istersin, çırpınma boşuna yeğen, o hançer bir kere saplanınca sırtına çıkarmaya kalktıkça iyice kalbine gömersin.

Ramiz Dayı: Kader ayırmaz insanları. İnsanları, insanlar ayırır.

Ramiz Dayı: Bin kere ihanet etseler sana, çaresi yok bin kere gidersin yanlarına.

Ramiz Dayı: Sevdiğini korumak için savaşman yetmezse eğer, en karanlık çare onun sevgisini öldürmektir. Sevdiğini kurtarmak için en kötü ihtimal en son yol ona ihanet etmektir.

Ramiz Dayı: Merak aşktan daha güçlü bir şey. Bir kere aşık olunca bilirsin aşkın sana ne yapacağını, ama merak öyle değil. Eğer birini merak edersen o merak seni alır götürür.

Ezel: Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı insanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri geri dönüp söyleyebilsem söylerdim. Ömer derdim her ihanet sevgi ile başlar.

Eyşan: Sevgi zayıflıktır derdi hep babam belki haklıydı da. Yeniden başlamak istiyorsan güçlü olman gerek, sevdiklerini unutman gerek.

Ramiz Dayı: Bugün bir köprünün tam ortasında durdum. Aşağıda alevler arkamda melek önümde şeytan. İkisi de aynı soruyu sordu; Kimin tarafındasın; Aşk mı? İntikam mı? Mahkum mu? Cellat mı? Hep ikisinden birini seçmeni isterler. Ama hep üçüncü bir şık vardır o da ateşe atlamak.

Eyşan: Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.

Ramiz Dayı: Hayatın kuralı bu yeğenim, ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda, ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan, hep oraya çevirirsin kafanı, ne kadar terbiye etsen de susturamazsın içindeki canavarı, nereye gidersen git yeğenim şunu unutma; Herkes gün olur evine geri döner.

Ramiz Dayı: Sadakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır sadakat erdem değildir aslında.

Ramiz Dayı: Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz.

Ramiz Dayı: Sadakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır. Sadakat erdem değildir aslında sevgiden kör olmaktır. Hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat.

Sekiz: Şimdi tanıştık mı Ezel kardeşim. Ben senin durduramayacağın adamım!

Ramiz Dayı: Yemin etmeden bir daha düşün. Çünkü sadakatle başlayan her şey ihanetle biter.

Ramiz Dayı: Sadakat sır saklamak mıdır? Sessiz kalmak mıdır? Kıyametin kopacağını bile bile.

Ezel: Siz her şey yeniden başlamaya cesaret ettiniz mi. Siz değişmek, bambaşka biri olmak istediniz mi? İnanın ben istedim.

Ramiz Dayı: Değişmek zordur yeğenim, ama bazen aynı adam olmak daha zordur. Bazen hayat öyle yüklenir ki üstüne durduğun yerde çatır çatır çatlarsın.Ezel Replikleri

Sekiz: Ne anlatacağına dikkat et, bilirsin söz öldürür!

Eyşan: Ömer seni…
Ömer: Şşşt sakın. Sakın tek bir kelime daha edeyim deme! Sakın tek bir yalan daha söyleme! Niye biliyor musun? Çünkü İnanırım. Onca şeyden sonra şimdi tek bir cümle et, gözlerime bakıp beni sevdiğini söyle. Gerçek Olmadığını bal gibi bilirim, ama yinede sana inanırım! O yüzden tek bir an bile beni gerçekten sevdiysen. Sakın!

3.61/5 (54)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.