Evlilik ve Cinsel Hayat-Asım Uysal

Evlilik, Evlilik ve Cinsel Hayat Üzerine Yazılmış Bir Eser; Evlilik ve Cinsel Hayat

Asım Uysal’ın Evlilik ve Cinsel Hayat kitabı Uysal Yayınları etiketi ile yayımlanmıştır.  Uysal Yayınları tarafından yayımlanan Asım Uysal’ın Evlilik ve Cinsel Hayat kitabı 768 sayfadan oluşmaktadır.

Asım Uysal’ın Evlilik ve Cinsel Hayat kitabından alıntılar:

Evlilikte cinsel ve ruhsal uyum; evli çiftlerin en çık aradıkları, ancak pek azının bulabildiği bir mutluluktur.

Dünyanın her yeri de cinsellik adeta muhafazakarlık karşıtı bir alan gibi algılanmaktadır. Şüphesiz bu, zararlı ve yanlış bir tutumdur. Nitekim geleneksel ailede yetişen, dini değerlerine bağlı bir genç kızın, cinsellikle ilgili bir kitap okuması ya da bulundurması nerede ise imkansızdır.

Aile, toplumun küçültülmüş şekli ve onun en büyük dayanağıdır.

Evlilik hayatı bir sanattır; güzel ve önemli bir sanat.

Gençleri evlendirmeden önce onlara evlilik siyaseti, adabı, çocuk psikolojisi ve eğitim metodları, cinsel eğitim ve mutluluk yolları yani evlilik sanatı öğretilmelidir.

İnsanlığın yaratılışından kıyamet kopuncaya kadar fert ve toplumu ilgilendiren en önemli meselelerden birisi de evliliktir. Kainatta var olan hiçbir şey gayesiz ve başıboş yaratılmamıştır…

İnsanlar evlilik kurumunu ihmal ettiklerinde büyük tehlikelerle karşı karşıya kalırlar.

Evlilik; dini bir sünnet, nefsi bir ihtiyaç, bir de insan soyunun devamlılığı için insanın yaratılıştan gelen temel bir ihtiyacıdır. İnsan duygularının istikrar bulmasının ve hayatın süreklilik kazanmasının kendisine bağlı bulunduğu sosyal bir zorunluluktur.

Batıdaki kadının yaşadığı sınırsız hürriyet, kadını sömürmenin ve değerini yitirtmenin yanında pek çok ekonomik ve sosyal sorunları da beraberinde getirmiştir. Bu sorunların en büyüğü de erkeklerin evlilikten kaçınmasıdır. Cinsel özgürlük adı altında başıboş bir hayat yaşayan genç kızlarla bir aile oluşturup, çocuk eğitmek erkeklerin pek çoğunu korkutmaktadır. İşte bu yüzden evlilik sorunu çıkmaza girmiş, yaşı geçkin evlenememiş genç kızların sayısı milyonlara varmıştır…

3.21/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.