Evliliğin Yol Haritası-Mustafa K. Topaloğlu

Evliliğin Yol Haritası Kitabının Yazarı Kimdir, Mustafa K. Topaloğlu’nun Evliliğin Yol Haritası Kitabından Sözler, Mustafa K. Topaloğlu’nun Evliliğin Yol Haritası Kitabını Oku, Mustafa K. Topaloğlu’nun Evliliğin Yol Haritası Kitabının Konusu.

Mustafa K. Topaloğlu’nun ‘’ Evliliğin Yol Haritası’’ adlı kitabından alıntılar:

İnsanoğlu, yüzyıllardır uzayın derinliklerini didik didik inceliyor, yeni keşifler yapıyor, teknolojinin, iletişimin ve bilimin her çeşidini araştırıp öğreniyor ama kendi türüyle sağlıklı ve düzenli anlaşabilme becerisine henüz ulaşmış değil…

İnsanın beslenmeye, havaya, suya nasıl ihtiyacı varsa, güzel geçinmeye ve huzurlu yasama da öyle ihtiyacı vardır. Evlenen veya evlenecek olan çiftlere; ‘’Eşinizle güzel geçinmek ister misiniz’’ diye bir soru sorsak, herhalde ‘’Hayır’’ diyen olmaz. Ancak; ‘’Güzel geçinmek için özel bir gayretiniz var mı’’ diye sorumuzu sürdürsek bu kez, ‘’hayır’’ cevabını alırız. Güzel geçinmeyi herkes arzulamasına arzuluyor da bunun için özel bir çaba sarf etmiyor. Güzel geçim dediğimiz kavram kendiliğinden olmuyor. Başta gayret, özveri, sabır ve bilinçlenme gibi fedakârlıklar istiyor.

İnsanların yüzleri ve sesleri birbirine benzemediği gibi, duygu ve istekleri de başka başkadır, farklı ailelerde ve kültürlerde yetişen iki karşı cins insanına birbirleriyle uyum sağlaması ve güzel geçinmesi zannedildiği gibi kolay değil; ama imkânsız da değildir.

Uzmanlar evlilik hayatını 3 döneme ayırıyorlar. Bunlardan birincisi; ‘Romantik’ dönem. İkincisi; ‘Çatışma’ dönemi. Üçüncüsü de; ‘Normal’ Dönemdir.

Tabi normal döneme birden ulaşılamıyor. Ömür boyu sürecek bir hayat için belli zorluklara göğüs germek ve sabır göstermek için özel gayret sarf etmek yeni evleneceklerin veya evlenenlerin asli görevidir.

Ömrünüzde bir defa evleniyorsunuz. Hata yapmamak için bütün tedbirleri almak zorundasınız. Hayat hata kabul etmez, evlilik ise hiç kabul etmez. Bir kez hata yaptınız mı bedelini çok acı bir şekilde ödemek zorunda kalabilirsiniz? Atalarımız ne güzel söylemişler: ‘Hayata nasıl başlarsanız, öyle sürdürürsünüz.’

Evliliğin Yol Haritasi kitap mustafa topalogluŞimdi biz de size diyoruz ki; Evlilik öncesinde tedbirinizi almadıysanız bir fırsatınız daha var, gelin bu fırsatı değerlendirin.

Bu çalışmamızda insanımızın kültür seviyesini göz önünde bulundurarak ‘ortak bir kültür’ seviyesini ve yazı dilini oluşturmaya çalıştık. Akademik ve bilimsel anlatım yerine yaşam boyu herkesin karşılaşabileceği ‘pratik bilgileri’ sunmaya gayret ettik.

Evlilik hayatınızda karşılaşabileceğiniz sorunları çeşitli tespitler, pratik bilgiler, hikâyeler ve fıkralarla hazırladığımız bu çalışmamızı baştan sona okuduğunuzda çözebilir, kaçırdığınız fırsatları yakalayabilirsiniz.

1.67/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.