Eva Bender Sözleri

Eva Bender’in Hayatı, Eva Bender’in Resimleri, Yeşilçam’ın Unutulmaz Yıldızlarının Sözleri, Eva Bender’in Filmleri, Eva Bender’in Eşi Kimdir, Eva Bender’in Doğum Tarihi, Eva Bender’in Ülkesi, Eva Bender’in Özlü Sözleri, Eva Bender’in Türkiye ve Türk İnsanı Hakkındaki Sözleri, Eva Bender’in Sinema İle İlgili Sözleri, Eva Bender’in Halit Refiğ İle İlgili Sözleri.

Bu yazımızda Kartal Tibet’in canlandırdığı Tarkan filmleri ile tanıdığımız İsveçli oyuncu gerçek ismi Eva Abrahamson olan Eva Bender’in sözlerine yer vereceğiz.

Eva Bender’in sözlerini paylaşmadan önce Eva Bender kimdir kısaca tanıyalım.

Türk sinema ünlü yönetmenlerinden Halit Refiğ’in eşi olan Eva Abrahamson ya da bilinen adı ile Eva Bender,1944 yılında İsveç’in kuzey bölgesi Laponya’da doğdu.

Eva Bender 16 yaşında iken Stockholm’e taşındı. Eva Bender liseyi Stockholm’da bitirdi. Eva Bender bir süre öğretmen yardımcılığı görevinde bulundu.

Eva Bender’in hayatı yönetmen Halit Refiğ ile tanışmasından sonra değişti. Sinemaya giriş yapan Eva Bender, oynadığı Tarkan filmleri ile tanınmaya başlandı. Özellikle Tarkan filmleri ve Bir Türk’e Gönül Verdim filmi Türk seyircisinin hafızalarına kazındı.

Eva Bender’i kısaca tanıdıktan sonra şimdi sıra Eva Bender’in söylediği sözleri paylaşmakta.Eva Bender Sozleri

Eva Bender’in sözleri:

Türkiye’yi, Türk insanlarını çok seviyorum, onun için buradayım ve burada kalacağım.

Memduh Bey’in iki filminde çalıştım, ama bunlarda rolüm çok kısaydı. Ama şunu söyleyebilirim. Halit Refiğ iyi rejisör. Memduh Bey’in de filmlerini gördüm. O da iyi.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.