Eski Bahçe Eski Sevgi-Tezer Özlü

Tezer Özlü’nün Kitapları, Eski Bahçe Eski Sevgi Kitabının Yazarı Kimdir, Tezer Özlü’nün Eski Bahçe Eski Sevgi Kitabını Oku, Tezer Özlü’nün Eserleri, Tezer Özlü’nün Eski Bahçe Eski Sevgi Kitabının Konusu, Tezer Özlü’nün Romanları, Tezer Özlü’nün Eski Bahçe Eski Sevgi Kitabından Sözler.

Tezer Özlü’nün ‘Bütün Yapıtları’nı yayına hazırlayan Yapı Kredi Yayınları, yazarın kısa anlatılarını bu ciltte topladı. Yaşamöyküsel esintilerin coşkusundan delici gözlem gücüne kadar, yazarın iç dünyasının panaromasını sunuyor bu kitap.

Tezer Özlü’nün Eski Bahçe Eski Sevgi kitabından alıntılar:

Günlük olaylar zamanı alıp götürüyor. Ya uyku gecikir, ya uyku çok uzar, ya da bir yerden hızla dönmek gerekir. Ya çok ya da az öfkeli olurum. Aranması gereken insanlar ve gidilecek yerler vardır. Çocuğa eski masalları günümüze uydurup anlatmak gerekir, kapı çalınır, cam kırılır, aygaz biter, yakıt gelmez, su kesilir ve öyküsü yazılacak sokak izlenimleri silinir. Gene yenileri oluşur… Bunları yaşamanın tadı bile yeter insana.Eski Bahce Eski Sevgi Tezer ozlu

Bırak beni artık. Bu camdan çırılçıplak aşağıya atlayacağım. Sana karşı değil bu. Çocukluğuma karşı. Bu kente, bu eve, bu halılara, bu değişmeyen her şeye, bu ölmeyen herkese karşı. Yaşlı halimle ne değin mutlu olacağım genç bedenim ölü olarak bu dar sokakta yatarsa.

Bazı günler bana çok kısa gelen yaşam zaman zaman çok uzun.

Her şeye hazırım. Aşka. Gitmeye. Kalmaya.

3/5 (16)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.