Erik Ağacı-Ellen Marie Wiseman

Gerçek Hayattan Uyarlanmış Bir Hikaye; Erik Ağacı

Amerika doğumlu kadın yazar Ellen Marie Wiseman’ın Türkçe yayımlanan ikinci kitabı Erik Ağacı adlı romanını okurken sizi içine çekecek türden bir roman.

Akıcı bir dille yazılmış olması ve ayrıca gerçek bir olaydan kurgulanmış olması da okuyucunun ayrı bir ilgisini çekiyor.

Ellen Marie Wiseman’ın Erik Ağacı romanı ülkemizde yayınlanır yayımlanmaz çok satan kitaplar arasında kendine yer buldu.

Ellen Marie Wiseman’ın Erik Ağacı kitabı Türkiye’de Arkadya Yayınları etiketi ile yayımlandı. Ellen Marie Wiseman’ın Erik Ağacı kitabı Arkadya Yayınları tarafından 2016 yılının Ekim ayında yayımlandı.

Ellen Marie Wiseman’ın Erik Ağacı kitabını okurken filmi izliyormuş gibi hissedeceksiniz. Ellen Marie Wiseman’ın Erik Ağacı kitabı belgesel tarzından bir roman.

Arkadya Yayınları’ndan çıkan Ellen Marie Wiseman’ın Erik Ağacı kitabı kitabının sayfa sayısı 512 sayfadır.

Ardımda Kalanlar ile gönülleri fetheden Ellen Marie Wiseman, bu kez Erik Ağacı ile okuyucularıyla buluşuyor. Annesinin hayatına dayanan hikâye cesareti, kurtuluşu, kalp kırıklıklarını ve aşkla uyanan umudu müthiş bir gerçeklikle anlatıyor.

Ellen Marie Wiseman’ın Erik Ağacı kitabı kitabından alıntılar:

Köklerin neredeyse orada çiçek açarsın…

Büyükannemin söylediği en güzel sözdü bu. Çünkü kökün ne kadar güçlü olursa vereceğin meyve de o kadar güzel olur. Ancak benim meyve verecek dallarımı daha on yedi yaşındayken kırdılar. Dün ile bugün arasında öyle çok fark var ki… Isaac ile erik ağaçlarının arasında koşturup, birlikte büyüdüğümüz küçük Alman köyüne rüzgârlı tepeden baktığımız günler çok mu geride kaldı şimdi?

1938 yılının sonbaharı, neden savaşı beraberinde getirdi ki? Sürekli kulağımda yankılanan bomba ve siren seslerini kim silecek? Ailem ve ben sığınağa tam vaktinde gidebilecek miyiz düşüncesinden ne zaman kurtulacağım peki?

Neyi özlüyorum biliyor musunuz? Isaac ile birlikte yumuşacık ekmek üzerine sürüp yediğimiz erik reçelinin tadını. O erik reçeli benim çocukluğum, hayallerim ve umutlarımdı. Ah Isaac… İnançlarımız yüzünden bu savaş bizi ayırsa da kalbimdeki seni nasıl alacaklar? Ben, Christine Bölz, her neredeysen orada senin yanındayım. Seni seviyorum, sevgilim ve senden hiç vazgeçmeyeceğim. Hem aşk için kimler neleri feda etmedi ki…

Sevdiğin insanı savaşta kaybetmek acı olabilirdi ama askerlerini önemsemeyip hayatta kalmaları için gerekeni yapmadan savaşa gönderen bir lider yüzünden kaybetmek çok başka bir şeydi.erik-agaci-ellen-marie-wiseman

Birkaç hafta geçmişti, kasabaya asılan afişler giderek çoğalıyordu. Birinde, ‘Tüm Almanlar, Halkın Alıcısı’nı dinleyecek,’ yazarken, bir diğerinde Hitler’in fotoğrafı vardı. Omuzları dik, tek eli belinde, üzerinde yazan yazıya bakıyordu. ‘Tek halk, tek imparatorluk, tek lider.’ Fırınlara, kasaplara, kiliselere ve dükkanlara yeni afişler asılmıştı. Afişlerin üzerinde, yanında pembe yanaklı iki çocuk olan sarışın güzel bir çift vardı. Altında ise şu slogan yazıyordu, ‘Irkınız, sağlığınız ve parti üyeliği için güzel evlilikler yapın!’ Christine, her duvarda mutlu şekilde gülümseyen Aryan ırkı mensubu güzel aileyi görünce aklına Nazilerin son direktifi geldi: Yasaklanan bebek isimleri. Bir sonraki ne olacaktı? Alman vatandaşlarına ne yiyip ne giyeceklerini de söyleyecekler miydi?

3.08/5 (24)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.