Engelliler Haftası İle İlgili Sözler

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

Birleşmiş Milletlere üye olan 156 ülkede 10 Mayıs ile 16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kabul edilmiştir.

Engelliler Haftası ile ilgili mesajları, sözleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili sözleri ve Ali Rıza Soyaslan’ın Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı kitabını da ücretsiz olarak web sitemizde indirebilirsiniz.

Engelliler Haftası ile ilgili sözleri ve Ali Rıza Soyaslan’ın Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı kitabından alıntıları paylaşacağız.

Engelliler Haftası ile ilgili sözler:

Asıl körlük cehalettir.

10-16 Mayıs tarihlerinin Engelliler Haftası olması demek elbette engelli insanların sadece bir gün ya da bir hafta hatırlanması anlamına asla gelmemelidir.

Çok insanın imkânsız olarak gördüğünü engelli çocuklar anne babaların sevgi ve özgüven destekleriyle başarmışlardır. Evet, bir aşktır engelli çocuğa bakmak… Ali Rıza Soyaslan’ın Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı kitabından alıntıdır.

Demokratik bir toplumun en önemli göstergesi o toplumu oluşturan tüm bireylerin eşit haklara sahip olması ve bu haklardan etkin bir biçimde yararlanmasıdır.

Her sağlıklı insanın da, engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamalıdır.

Aile bireyleri tek kanatlı meleklerdir ancak birbirlerine sarıldıklarında uçabilir. Başarıyı yakalayabilirler. Ali Rıza Soyaslan’ın Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı kitabından alıntıdır.

Sevgi her engeli aşar.

Sevgi engel tanımaz. Yeter ki siz sevin.engelliler haftasi resimli sozleri

Tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür dileriz.

Bedensel engelli olmak öğrenmeye ve üretmeye engel değildir. Ali Rıza Soyaslan’ın Engelli Çocuklara Anne Baba Olma Sanatı kitabından alıntıdır.

Tüm engelli insanların 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutlar, aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür dileriz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.