En İyi Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan Kim, Aamir Khan Kaç Yaşındadır, En İyi Aamir Khan Filmleri Hangileridir, Aamir Khan Filmleri İzle, Aamir Khan’ın En İyi Filmi, Aamir Khan’ın Oynadığı Filmler, Bollywood Filmleri İzle, Hint Filmleri İzle, En İyi Aamir Khan’ın Filmleri Sıralaması, En İyi Bollywood Filmleri Nelerdir, Aamir Khan Müslüman Mıdır?, Aamir Khan Best Movies,Best Aamir Khan Movies, En İyi Hint Filmleri Nelerdir.

Aamir Khan’ın kim olduğundan daha önce bahsetmiştik. Şimdi kısaca tekrar hatırlayalım. Daha geniş bilgiyi Aamir Khan Kimdir sayfamızda bulabilirsiniz.

Aamir Khan, 14 Mart 1965 yılında Hindistan’ın Maharaştra eyaletinin başkenti olan Mumbai ya da Türkçe olarak bilinen adı ile Bombay’da doğmuştur. Mumbai ya da Türkçe bilinen ismi ile Bombay, Bollywood’a ismini veren şehirdir. Müslüman olan Aamir Khan 2012 yılında da Hacca gitmiştir.

Dünyaca ünlü Hintli sinema oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan‘ın birbirinden güzel Bollywood filmleri vardır. Sadece ülkesi Hindistan’da değil, tüm dünyada geniş bir hayran kitlesi olan Aamir Khan‘ın, Türkiye’de çok geniş bir hayran kitlesi vardır. Aamir Khan’ın neredeyse hemen hemen birçok filmi Türkiye’deki sinemaseverler tarafından yakında takip edilmekte ve izlenmektedir.

Lafı fazla uzatmadan birçoğunu izlediğim Aamir Khan’ın en iyi filmlerini paylaşalım.

En İyi Aamir Khan Filmleri Hangileridir?

1_ 3 Idiots3 Aptal3 idiots 3 aptal replikleri izle
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da önerilmiş bir film 3 Idiots3 Aptal filmi. 3 Idiots filmi ayrıca Hindistan’da tüm zamanların en yüksek gişe rekoru ve hâsılat yapan filmdir. 3 Idiots filmi Türkiye’de 3 Aptal, 3 Ahmak adları ile de yayınlanmaktadır. İzleyenlerin büyük keyif aldığı 170 dakika ne çabuk geçti dediği bir film. İzleyen hatırlayacağı o müthiş 3 Idiots repliği All izz well. 2009 yılında yapılmış olan 3 Idiots – 3 Aptal filmini Imdb puanı 8,5’dir.

3 Idiots – 3 Aptal Filminin Oyuncuları: Aamir Khan, Madhavan, Sharman Joshi, Kareena Kapoor, Boman Irani, Omi Vaidya, Mona Singh

3 Idiots – 3 Aptal Filminin Karakterleri: Rancho karakterini Aamir Khan, Raju karakterini Sharman Joshi, Farhan karakterini Madhavan, Pia karakterini Kareena Kapoor canlandırmıştır.

3 Idiots – 3 Aptal Filminin Konusu: Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını ve eğitim sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu anlatan bir film. Herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın iki arkadaşı. Üç arkadaş Rancho, Farhan ve Raju. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri.

2_ Fanaafanaa izle replikleri
Duygusallığın üst safhada olduğu bir film Fanaa. Duygusallık, romantizm arayanlar için güzel bir Aamir Khan filmi. Müzikleri de müthiş ötesi Fanaa filminin. 2006 yapımı Fanaa filminin Imdb puanı 7,2’dir.

Fanaa Filminin Oyuncuları: Aamir Khan, Kajol, Rishi Kapoor, Tabu

Fanaa Filminin Karakterleri: Rehan Qadri karakterini Aamir Khan, Zooni Ali Beg karakterini Kajol canlandırmaktadır.

Fanaa Filminin Konusu: Zooni, kör kızdır. Çok güzel olan Zooni, bir gün tur rehberi Rehan ile karşılaşır ve ona âşık olur. Gözlerinden ameliyat olur ve gözleri açılır fakat Rehan bir sır gibi ortadan kaybolmuştur. Rehan gittiğinde Zooni hamiledir ve bir çocuk dünyaya getirir. Rehan’ın öldüğünü fakat yıllar sonra bir gün tesadüf eseri Rehan birden Zooni’nin evininin kapısını çalar.

3_ Ghajinighajini izle replikleri
2000 yapımı Amerikan filmi Memento’dan uyarlanan film. Memento ya da Türkçe adı ile Akıl Defteri izleyenler Ghajini’yi izlediğinde hemen hatırlayacaklardır konu benzerliğini. Ghajini, Memento yani Akıl Defteri filminin romantik ve bol aksiyonlu hali. 2008 yapımı Ghajini filminin Imdb puanı 7,3’dür.

Ghajini Filminin Oyuncuları: Aamir Khan, Asin, Jiah Khan,  Tinnu Anand , Pradeep Singh Rawat

Ghajini Filminin Karakterleri: Sanjay Singhania veya Sachin karakterini Aamir Khan, Kalpana Shetty karakterini Asin, Ghajini Dharmatma karakterini Pradeep Singh Rawat,Sunita karakterini Jiah Khan canladırmaktadır.

Ghajini Filminin Konusu: Sanjay Singhania veya filmin bazı sahnelerindeki ismi ile Sachin Hindistan’ın en büyük mobil telefon şirketlerinden birisinin sahibi zengin bir iş adamdır ve başına aldığı darbeden dolayı 15 dakika da bir her şeyi unutmaktadır. Unuttuğunu bunları hatırlamak için ise elinde fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmektedir. Sanjay Singhania, Ghajini adında birini aramaktadır. Ghajini filmi Aksiyonun hiç düşmediği romantizin, aşkın ve sevginin olduğu bir film.

Listenin Devamı Sayfa 2’de

4.2/5 (143)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

  1. asd dedi ki:

    Taare zameen par ” HER ÇOCUK ÖZELDİR ” bu listede olmalıydı

  2. Aamir Khan Turkiye dedi ki:

    Aamir Khan’ın çoğu filmini izleyen biri olarak. Liste çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.