Emperor Replikleri-İmparator Replikleri

Orijinal adı Emperor olan İmparator Filminin Konusu: İkinci Dünya Savaşı’nda Japonların teslim olmasından sonra Amerikalı General Bonner Fellers’e İmparator Hirohito’yu savaş suçlusu olarak idam etmesi ile ilgili görev verilir. General Bonner Fellers Japon imparatorunun savaş suçlusu olup olmadığı ile ilgili soruşturma başlatır.

2012 Yapımı İmparator Filminin Oyuncuları ve Karakterler: Filmin kadrosunda Lost dizisinde Jack Shephard karakterini canlandıran Matthew Fox, Eriko Hatsune, Toshiyuki Nishida, Masayoshi Haneda, Kaori Momoi, Colin Moy, Masatoshi Nakamura, Masatô Ibu, Isao Natsuyagi, Takatarô Kataoka, Aaron Jackson ve Tommy Lee Jones yer almaktadır.

Filmin karakterleri ve canlandıran oyuncular: General Bonner Fellers karakterini Matthew Fox, Aya Shimada karakterini Eriko Hatsune, General Kajima karakterini Toshiyuki Nishida, Takahashi karakterini Masayoshi Haneda, Mitsuko Kajima karakterini Kaori Momoi, General Richter karakterini Colin Moy, Prens Konoe karakterini Masatoshi Nakamura, Koichi Kido karakterini Masatô Ibu, Teizaburo Sekiya karakterini Isao Natsuyagi, İmparator Hirohito karakterini Takatarô Kataoka, Rogers karakterini Aaron Jackson ve General Douglas MacArthur karakterini Tommy Lee Jones canlandırmaktadır.

Orijinal adı Emperor olan İmparator filminin en güzel replikleri:

General Bonner Fellers: İşgalci güçler biziz ama bizi kurtarıcı gibi görmeliler, işgalci gibi değil.

General Bonner Fellers: Japonya teslim olmuş, şimdiye kadar tasarlanmış en korkunç silah tarafından diz çöktürülmüştü. Atom bombası! Ülke harabe olmuştu. Buna rağmen liderleri İmparator Hirohito, halkı tarafından hala yaşayan bir Tanrı olarak tapılıyordu. Cennetin kutsanmış oğlunu ne yapacağımıza karar verene kadar koruma listesine aldık.

General Bonner Fellers: İlk bakışta öyle gözükebilir ama burası çelişkilerin ülkesi.

General Bonner Fellers: Krizantem Tahtı bile kendi başına bir gizem.

General Bonner Fellers: Eğer İmparotur’u suçlu bulursam Washington mutlu olacaktır.

General Bonner Fellers: Konoe haklı. Japonya’da hiçbir şey tam siyah ya da beyaz değildir. Grinin milyonlarca çeşidi vardır.

General Bonner Fellers: İntikam adaletle aynı şey değildir.

General Bonner Fellers: Âşık olduğum Japonya’nın tanınmayacak halde yaralanmasından korkuyorum. Hikâyenin sadece bir kısmını anlatan hava istihbarat resimlerine bakıyorum.

General Douglas MacArthur: Şimdi gösterelim onlara Amerikan tarzı hava nasıl atılır.

General Bonner Fellers: Tarihteki en kötü savaş bitti. Şimdi bu narin barışı koruma ya da gerekirse olmaya zorlama zamanıdır.

General Bonner Fellers: Komünistlere karşı koymak çağımızın gerekliliği.

General Douglas MacArthur: İmparatoru affet veya tahtan indir ve tutukla ama bir karar ver. Gözlemin ve onayım olarak bunları kâğıda dök.

General Douglas MacArthur: Son bizim olmalı

Aya Shimada: Japon bir kız için fazla açık sözlüyüm.

General Bonner Fellers: Sokak adresinin olması, bütün sokaklar yeryüzünden silindikten sonra pek bir şey ifade etmiyor.

General Bonner Fellers: Eğer dostlarımız bize yardım edemiyorsa, düşmanlarımızı deneyelim.

General Bonner Fellers: Tojo başbakanlığa İmparator tarafından getirildi. Pearl Harbor saldırısı emri onun ofisinde verildi.

3.75/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.