Elif Şafak Sözleri

Elif Şafak’ın En Güzel Aşk Sözleri, Elif Şafak’ın En Güzel Sözleri, Elif Şafak’ın Sevgi Sözleri, Elif Şafak’ın Aşk Sözleri, Elif Şafak’ın Resimli Aşk Sözleri, Elif Şafak’ın Aşk Şiirleri, Elif Şafak’ın Resimli Aşk Şiirleri, Elif Şafak’ın Resimli Kitap Alıntıları, Elif Şafak’ın Resimli Kitap Sözleri, Elif Şafak’ın Aşk Kitap Alıntıları, Elif Şafak’ın Aşk Kitap Sözleri, Elif Şafak’ın En Güzel Şiirleri, Elif Şafak’ın Hani Biriyle Tanışırsın Sözleri, Elif Şafak’ın Yazıları, Elif Şafak’ın Sözleri Kısa, Elif Şafak’ın Özlü Sözleri, Elif Şafak’ın Anlamlı Sözleri.

Yazar Elif Şafak’ın en güzel kitap, sevgi, aşk sözleri:

Aşk diye bir şey yaşıyorum. Ne tek taraflı demeye dilim var, ne de karşılıklı olduğuna ispatım…

Rüzgârı dilediğim gibi değiştiremem ama yelkenlerimi ayarlayabilirim daima varmak için istediğim limana.

Hani biriyle tanışırsın, çevrende görmeye alıştığın insanlardan çok farklı biri! Öyle biri ki her şeyi bambaşka bir gözle görür ve seni de bakış açını değiştirmeye yöneltir. Dünyaya onun gözleriyle bakmaya başlarsın. İçine ve dışına da. Etkilenirsin. Etkilenmek ne kelime, büyüsüne kapılırsın. Gene de ilk başlarda araya bir mesafe koyabileceğini, yüreğini kontrol altında tutabileceğini zannedersin. Oysa rüzgâr sandığın fırtınadır. Sınır sandığın yer oynak ve kaygan bir zemindir. Bir bakmışsın, farkında bile olmadan açılmış, karadan uzaklaşmışsın. Okyanusun tam ortasındasın!

Bedenlerimizi şekle sokmak için ne çok uğraş veriyoruz. Hâlbuki beyinlerimizi, düşünce ve algılarımızı geliştirmek için çabamız ne kadar az.

Ama elbet bir sebebi vardı: Aşk!

Sen yokken bir kaç defa sevdim seni, helal et.

Mesnevi’yi şerh edenlerin çoğu bu ölümsüz eserin “b” harfiyle başladığına dikkat çeker. İlk kelimesi “Bişnev!”dir. Yani “Dinle!” Tesadüf mü dersin ismi “Suskun” olan bir şairin en kıymetli yapıtına “Dinle!” diye başlaması. Sahi, sessizlik dinlenebilir mi?

Elimde olsa cenneti ateşe verir, cehennemi de bir kova suyla söndürürüm ki geriye Aşk baki kalsın.

Her hakiki aşk, umulmadık dönüşümlere yol açar. Aşk bir milat demektir. Şayet “aşktan önce” ve “aşktan sonra” aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz demektir. Birini sevmişsen onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir.

Belki aşk sevgiliyi kazanmayı değil, onda kendini kaybetmeyi gerektirir.

Modern aşk istemem, üzüntüden başka ne ki? İlkel aşk isterim, aşkın en ilk’el halini.

Aşk kahve gibidir, her ne kadar sabır ve özen gösterirsen tadı o kadar güzel olur.

Sanki içimde başkalarından değil de, esas benden gizlenen bir sır taşımaktayım.

Senin için değildi yaptığım onca şey, sadece sen zannettiğim kişi içindi.

Seni kimsenin üzmesine izin vermeyeceğim dediğinde, “bunu kendim yapacağım” demek istediğini anlamamışım.

Hayal gücümün geniş olduğunu söylerler. Saçmalıyorsun demenin şimdiye kadar icat edilmiş en ince yoludur bu.

Üzgünüm baba, seni aldattım. Bir başka adama âşık oldum. Senin dokunmaya kıyamadığın gülüşümü onun uğrunda soldurdum.elif safak sozleri siirleri

O kadar çok değişmelisin ki, sen sen olmaktan çıkmalısın.

İnsanı ayakta tutan benlik zannı değil; hiçlik bilincidir.

Her sevginin içeriği farklıdır.

Görsen, hayalimdeki seni kıskanırsın.

En zoru da; yüreğinde söyleyemeyeceğin sözlerin kalmasıdır.elif safak ask sozleri

Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken, sen hiç ol. Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan benlik zannı değil, hiçlik bilincidir.

Şimdi tek istediğim nefes alabilmek, ötesinde yok gözüm. Kaçmak da mümkün buradan elbette ama benim istediğim kaçmak değil ki. Ne varmayı arzuladığım bir öte diyar, ne de bir yerlerde bıraktığım kayıp bir cennetim var. Sadece çıkmak istiyorum. Çıkmak da değil, çıkabilmek. Ben o ihtimali seviyorum. Seçeneğim olmasını, kapının aralık kalmasını.

3.82/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.