Elif Kask Kimdir

Elif Kask’ın Romanları, Elif Kask’ın Hayatı, Elif Kask’ın Kitapları, Elif Kask’ın Biyografisi, Elif Kask’ın Evliliği ve Boşanması, Elif Kask’ın Hayat Hikayesi, Elif Kask’ın Boşanma Hikayesi, Elif Kask Hakkında Kısa Bilgi.

Boşanırken adlı romanı ile bir anda gözlerini üzerine çeken yazar Elif Kask, lise eğitimini Şişli Terakki Lisesinden mezun olarak tamamladı.

Elif Kask’ın yazarlığa olan ilgi ve merakı ise edebiyatçı bir aileden gelmesi de çok ektili oldu.

Daha sonra Elif Kask, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi bölümünde başladığı eğitimine, Teksas Üniversitesi, İşletme Fakültesinde devam etti. Elif Kask,  2000 yılında Teksas Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Elif Kask, Teksas Üniversitesi’ndeki yüksek not ortalaması sayesinde, Golden Key National Honor Society yani Altın Anahtar Ulusal Onur Belgeliler Cemiyeti üyesi olmaya hak kazandı.

Elif Kask, Teksas Üniversitesinden mezun olduktan sonra Amerika’nın en büyük mağaza zincirlerinden birisinde Satın Alma Müdürü olarak göreve başladı.

Elif Kask,  San Francisco merkezde, altmış milyon dolarlık bir bütçeyi idare ederek, ünlü modacıların kreasyonlarından seçtiği ayakkabıları Amerika’nın dört bir yanındaki mağazalara gönderdi.

Edebiyatçı bir aileden gelen Elif Kask, yaptığı her işi yazdı.

Elif Kask, Sevgiye Zaman Var adlı ilk romanını 20 yaşında yazdı.

Elif Kask İnkılap Yayınevi’nden basılan ilk kitabı en çok satanlar arasına girdi. Elif Kask’ın ikinci romanı Lanetli Genler ve üçüncü romanı olan Ve Sonra Bir Gün’de İnkılap Yayınevi’nden çıktı.

Elif Kask’ın yazmış olduğu bütün romanlar en çok satanlar listesinde yer aldı.

Elif Kask’ın dördüncü romanı Amerika’yı Nasıl Karıştırdım adlı romanı ise Chiviyazıları Yayınevi’nden çıktı.

Elif Kask, Amerika’yı Nasıl Karıştırdım romanı ile ABD’de bizi temsil eden diplomatlarımızla ilgili bilmediklerimizi, görmediklerimizi kaleme aldı. Ayrıca Elif Kask, Amerika’yı Nasıl Karıştırdım romanında New York’tan Akşam Grubu’nun ekonomi dergisi Platin için yaptığı röportajlara yer verdi.

Elif Kask, Amerikalı Emlak Kralı Donald Trump ile röportaj yapan ilk Türk oldu. Elif Kask’ın bu röportajı, Bolivya Başkanı Evo Morales’le La Paz’da yaptığı görüşme izledi. ‘New York’tan İş Notları’ başlığı altında yayınlanan yazı dizisi için birçok diplomatımızla, bakanlarımızla ve iş adamlarıyla röportajlar yaptı.

Elif Kask 15 yıl evli olduğu, Amerikalı eşinden ayrıldı. Boşanırken yaşadığı olaylardan yola çıkarak Boşanırken adlı romanını yayımladı.elif kask kimdir

Elif Kask, Okan Bayülgen’in 5 Aralık 2015 Cumartesi günü tarihli Dada adlı programına katıldı.

Elif Kask’ın Kitapları:

Boşanırken

İpler Benim Elimde

Senaryo

Amerika’yı Nasıl Karıştırdım

2.73/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.