Elif-G. Willow Wilson

G. Willow Wilson’un Elif Kitabından Sözler, G. Willow Wilson’un Elif Kitabını Oku, G. Willow Wilson’un Elif Kitabının Konusu, G. Willow Wilson’un Elif Kitabı Hakkında.

Elif adlı kitabı ile Amerikalı yazar G. Willow Wilson 2013 yılında World Fantasy Award-Dünya Fantezi Ödülü’nü kazandı. Kitabın orijinal kurgusundan dolayı dünyanın birçok ülkesinde çok satanlar listesinde yer aldı.

Kitabın konusu ise; Genç bir hacker olan Elif, İran’da ismi belirtilmeyen bir kıyı şehrinde yaşamaktadır. Sevgilisinin terk etmesiyle yıkılan Elif, kendisini sanal alemde asla görmemesi için çok gelişmiş bir tanılayıcı dizayn eder. İlginç kurgusu ile Elif gerçekten okunmaya değer bir roman.

G. Willow Wilson’un orijinal adı ”Alif The Unseen” olan Türkçeye ise ”Elif” olarak çevrilen kitabından alıntılar:

Meçhul bir Orta Doğu şehrinde, takma adı Elif olan yetenekli ve genç bir hackerin Devlet’le başı belaya girer. O andan itibaren, aşk açmazındaki Elif, Devlet Güvenlik’ten kaçmak için sürüklendiği dünyada, görünür ve görünmez güçlerle amansız bir mücadeleye tutuşmak zorunda kalacaktır.elif kitabi Willow Wilson

Elif, içinde Arap Baharı’nın da izlerini sürebileceğiniz, İslam mitolojisiyle bezenmiş eşsiz bir fantastik kurgu.

G. Willow Wilson söylenceler ve sihir konusunda maharetli bir yazar, üstüne üstlük kültürleri ve halkları birbirine bağlayan ve aralarında köprüler kuran zekice ve içten bir üslubu var… Neil Gaiman

3.04/5 (25)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.