Ece Temelkuran Sözleri

İç Kitabı, Bütün Kadınların Kafası Karışıktır, Devir, Düğümlere Üfleyen Kadınlar, Ağrı’nın Derinliği Kitaplarının Yazarı Ece Temelkuran’ın Resimli, Ünlü Sözleri

Ece Temelkuran’ın sözleri:

Sadece sevdiklerinizin yanında alçakgönüllü olunuz. Zira başkaları gönlünüzü hakikaten alçakta sanıp üzerine çıkmaya çalışabilirler.

Lüzumundan fazla kendimizle ilgiliyiz. Dünyanın geri kalanı sanki çektiğimiz selfielerde sığdığı kadarıyla küçük bir manzara parçası.

Göreceksiniz ki hayat bizim nefesimizde.

Yazmak, ağlamanın bir türüydü eskiden. Gülmenin bazen.

Bilin ki büyük hayatlara niyet edenler büyük günahların kefaretini göze almalı.

Ağzımın sözcükleriyle konuşuyordum, kalbiminkiler boğularak siniyordu.

Biz; içinin en saklısında bile bir bayağılık bulunmayan tatlı ruhlar.

Umarım bana oy verenler Demet Akalın’a oy verenlerle aynı kişiler değildir. İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından Yılın En İyi Yazarı seçildiğinde söylediği söz.

Herkes kendi günahını unutur, ama kimse alacağı intikamı unutmaz.

Anlayacaksınız ki hayat sizin nefesinizde. Başka hiçbir yerde, hiçbir şeyde değil. Hayatı siz kuracaksınız. Nefesinizi üfleyeceksiniz… Hayat, nefesinizin yettiği kadar.

Ben bu kitabı yazmadan önceki bir yıl Kuran-ı Kerim çalıştım. Düğümlere Üfleyen Kadınlar romanı hakkında.

Keşke ben de erkek olsaydım ve beni de kadınlar sevseydi.

Sevmek bir kuşun kanadının kırılmasıdır biraz da. Birini sevmek, kendi kanadından, uçmaya yarayan o tek bir kemiği çıkarıp başkasına vermektir, gönül rızasıyla, gülerek, korkmadan.

Biz, çok güldüğümüzde daha gülerken ağlayacağımızı düşünüp suratını asan insanlarız.

Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür.

Sakın, dedi kendine, korkma. Bir hafta önceydi, anlamıştı. İnsan çok yalnızken, bir tane daha kendinden doğuruyordu içinde, korkma, desin diye.

Bazen boşluk, en gereken şeydir ruha. Dişe dokunur hiçbir şey yapmamak, tembellik değildir çoğu kez. Serserilik etmek, bir arbedenin içinde didinip durmaktan daha üretkendir.ece-temelkuran-sozleri

Bir verip bir alan, ne istediği asla tam olarak anlaşılamayan kısaca yoran karşı cinsleri; sürekli konuşan, yersiz ve zamansız kıskanan hemcinsleri yüzünden karışıktır kafaları.

Geride olan her şeyi orada bırakmak gerek. Sen demiştin ya, hayat şimdi burada.

Zenginlerin böyle tuhaf bir yanı var: Yoksulluğun üzerini üniformalarla örterler. Sanırım birinin kendilerine kölelik etmesi fikri rahatsız ediyor onları. O yüzden bir insandan başka bir şeye benzetmeye çalışıyorlar hizmetkârları. Üniformalar bu işe yarar. Sakın unutma bunu ve asla bir üniforma giyme.

2.62/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.