Duygu Asena Roman Ödülü Jale Sancak’a Verildi

Duygu Asena ‘Kadının Hâlâ Adı Yok Roman Ödülü 2014 Yılındaki Sahibini Buldu.

Doğan Kitap’ın Duygu Asena’nın anısına saygı duruşu olarak düzenlediği Duygu Asena ‘Kadının Hâlâ Adı Yok’ Roman Ödülü sahibini buldu.

Gazeteci ve yazar Duygu Asena’nın anısına verilen ödüle Duygu Asena’nın Kadının Adı Yok kitabı dolası ile Duygu Asena Kadının Hâlâ Adı Yok Roman Ödülü ismi verilmiştir. Duygu Asena Kadının Hâlâ Adı Yok Roman Ödülü Doğan Kitap tarafından düzenlenmektedir. Duygu Asena ‘Kadının Hâlâ Adı Yok’ Roman Ödülü ilk defa 2007 yılında verilmeye başlanmıştır.

Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında ‘’ilk’’lerle tanıştıran değerli yazarımız Duygu Asena’nın anısına, edebiyat dünyasında başarıları ödüllendirmek amacıyla 2007 yılından başlayarak yılda bir kere verilmektedir.

Yazıları ve kitaplarında değindiği konular nedeni ile Duygu Asena feminist bir yazar olarak tanınmıştı.

2014 Yılının Duygu Asena Kadının Hâlâ Adı Yok Roman Ödülü

Vuslat Doğan Sabancı’nın Onursal Jüri Başkanlığı’nda Doğan Hızlan, Filiz Aygündüz, Buket Aşçı, Turhan Günay, İhsan Yılmaz, Cem Erciyes ve İnci Asena’yı bünyesinde buluşturan Seçici Kurul, önceki gün yapılan toplantıyla ödülün ‘Fırtına Takvimi’ romanıyla Jale Sancak’a verilmesine oy birliğiyle karar verdi.

Jale Sancak, bu ilk romanında ‘’öykü ile romanın birbirini çağrıştıran özgün birlikteliğini sergilemesi ve Anadolu’daki kuşatılmış kadın kimliğini ifade etme biçimiyle’’ ödüle layık görüldü.

Mavi Neşe Gölcük’ün özgün bir dil kuran, psikolojik derinliğiyle dikkat çeken ‘Soğuk Ses’ adlı romanını da, Seçici Kurul övgüye değer buldu.duygu-asena-2014-roman-odulu

Gazeteci ve yazar Duygu Asena’nın Kadının Adı Yok kitabının alıntılarını, sözlerini sitemizde Kadının Adı Yok-Duygu Asena sayfasından okuyabilirsiniz.

Jale Sancak’ın Eseri Fırtına Takvimi 2014 Yılı Duygu Asena Kadının Hâlâ Adı Yok Ödülüne Layık Görüldü.

Jale Sancak’ın ödüllü kitabı Fırtına Takvimi kitabının alıntılarını, sözlerini Fırtına Takvimi-Jale Sancak sayfasında sitemizden okuyabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.