Düş Kırıkları-Dila Emral Aydın

Dila Emral Aydın’ın 2011 yılında Kanes Yayınları tarafından yayımlanan Düş Kırıkları romanı 208 sayfadan oluşmaktadır.

Rumuzlar, remizdir; aşka saygıya dururken cümleler. Kalplerin önünde eğilir harf harf. Gelir de gidemez aşk yolcusu. Arzuhalcisi kelimeler ki, onlar da kalp elçisi. Aşk pınarı yönünü kendi tayin etse de çağlayan misali, beyhude çabadadır itiraz ederken kalp bekçisi. Bilmez ki, gölgesinden kaçamaz âşık, yüreği de kendisi demektir zati. Sevdiğine mühürlüdür her daim kendi içine giden yollar. Kalbindeki yangınların hükmünü kelimelere geçiren bu aşk hikâyesinde, bitiş yeri ateşgâh olsa da, koşar adım gidilen bir güzergâh. Kitabın içinize akıttığı o sahici hisse mani olamayacaksınız. Hangi yana dönseniz sevda soluyacaksınız. Hangi sesi duysanız, bir sevi tınısı kulaklarınızda olacak. Gaipten düşen nida kalbin kapı sürgüsü yoktur. diyecek. Tesiri kati, aşkı latif, gönle makbul.

Dila Emral Aydın’ın Düş Kırıkları romanından alıntılar:

Yanına gidecek gözlerinin derinlerine bakarak bu davranışının hesabını soracaktı. Onu böyle üzmeye kimsenin hakkı olamazdı, o nasıl yapardı?

Arabasına bindiğinde öfkesi sevdasına yenik düşmüştü…

Adı gibi biliyordu sanki ya adını, adını biliyor muydu?

Nasılda geçmişti onca yıl, o güne kadar hiç hesap etmemişti. Zaten her şeyi hesapsız değil miydi? Yıllarca sevginin peşinde koşmuş ve zaman zaman başarısız girişimleri olmuştu.

Aradan geçen günlerin önemi yoktu, kaç ay geçtiğini de saymadılar. Zamanı ikiye bölmüşlerdi âdeta; dünyalıların gündüz dediği saatler onlara karanlık geliyor, kötülüklerin kol gezdiği karanlıklar ise onların yaşadığını hissettiği dakikalardı.

dus kiriklari dila emral aydinSeher, kadın için aklına ilk geliveren bir isimdi. Çıkıvermişti işte ağzından ve yazmıştı elleri, geri dönüşü de yoktu artık; adı ‘’Seher’’di bundan böyle. İşte tam da o saniyeden sonra, parmakları tarafından konulan yeni adını, gerçek ismi kadar benimseyecek, en önemlisi de gerçek ismine yabancılaşıp, artık seslendiklerinde sadece bu isme cevap verecek ve gerçek ismini neredeyse unutacaktı.

Birbirinin güneşi olmuşlar, ayrı bir dünya kurmuşlardı.

3.67/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.