Dünyayı Kurtaran Adam Replikleri

Yerli Star Wars Dünyayı Kurtaran Adam Filminin Oyuncuları Yönetmeni Karakterleri Kimlerdir, Dünyayı Kurtaran Adam Filminin Anlatıcısı Kimdir, Dünyayı Kurtaran Adam Filminin Yapım Yılı, Dünyayı Kurtaran Adam Filminin En Güzel Replikleri Sözleri, Dünyayı Kurtaran Adam Filmi Hakkında.

Türk tarzı Star Wars filmi olan Dünyayı Kurtaran Adam filmi; Türk bilim kurgu filmlerinin başında gelen efsane bir filmdir.

Dünyayı Kurtaran Adam filminin yönetmenliğini Çetin İnanç yapmıştır.

Çetin İnanç’ın yönetmenliğini yaptığı Dünyayı Kurtaran Adam filmi 1982 yılında vizyona girmiştir.

Türk fantastik bilim kurgu tarzında bir film olan Dünyayı Kurtaran Adam filmi, dönemin şartlarında Yeşilçam’daki teknik yetersizlik yüzünden Dünyayı Kurtaran Adam filmi; her ne kadar bilim kurgu olsa da bazı Amerika’da komedi tarzında izlendiği haberler de yer almıştı.

Dünyayı Kurtaran Adam filminin devam filmi olarak Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu filmi 2006 yılında vizyona girmiştir.

Yeşilçam’ın kült, fantastik filmlerinden birisi olan Dünyayı Kurtaran Adam filmi yayınlandığı dönem büyük ilgi görmüş ve bu ilgi her dönem devam etmiş bir filmdir.

Dünyayı Kurtaran Adam filmin başında Star Wars’tan yani Yıldız Savaşları filminden alınan sahneler eşliğinde bir anlatıcının sesinden filmin nasıl bir gelecek kurgusu içinde geçeceğine dair ipuçları vermektedir.

Dünyayı Kurtaran Adam filminin anlatıcısı ise Muhip Arcıman’dır.

Dünyayı Kurtaran Adam Filminin Oyuncuları: Cüneyt Arkın, Aytekin Akkaya, Necla Fide, Hüseyin Peyda, Hikmet Taşdemir, Füsun Uçar, Aydın Haberdar, Mehmet Uğur, Kadir Kor, Yadigar Ejder, Sönmez Yıkılmaz,

Dünyayı Kurtaran Adam Filminin Karakterleri Kim Kimi Oynuyor: Murat karakterini Cüneyt Arkın, Ali karakterini Aytekin Akkaya, Kraliçe karakterini Necla Fide, Bilgin karakterini Hüseyin Peyda, Sihirbaz karakterini Hikmet Taşdemir, Bilgin’in kızı karakterini Füsun Uçar, Yaratık karakterini Mehmet Uğur, Yaratık karakterini Sönmez Yıkılmaz, Yaratık karakterini Yadigar Ejder canlandırmıştır.

Dünyayı Kurtaran Adam Filminin Konusu: İki Türk uzay pilotu Murat ve Ali, rutin bir görev esnasında bilinmeyen bir gücün çekim alanına girerler ve uzay araçları bilmedikleri bir gezegene düşer. Bu gezegende dünyayı bekleyen büyük tehlikeyi öğrenirler.

Dünyayı Kurtaran Adam filminden en güzel unutulmaz replikler:

İnsanoğlunun ilk uzaya açılıp aya gitmesiyle uzay çağı başlar. Uzay çağı dünyalılar için bir ilerleme çağıdır; binlerce yıl böyle yaşamışlardır. Uzay çağı geçmiş, zaman ve yaşam galaksi çağına ulaşmıştır. Yüz binlerce yıl geride kalmış, dünya ve gezegenler sistemi uzayda galaksi sistemine dönüşmüştür. medeniyetler, tarihler geride kalmış, insanlar ilk çağlardaki gibi basit yaşamla yetinmeye başlamışlardı. Ve bütün güçleriyle ölümsüzlüğü bulmak, devamlı yaşamı sağlamak için amansız bir çalışma ve mücadeleye girişmişlerdi.

Bu çağlarda dünya milletleri, medeniyetleri, ırkları, dinleri ayrı devletler halinden çıkıp tek bir varlık haline geldiler. Tek bir dünyalının yaşayışları ve kavimleri galaksi çağının dünya insanlarını meydana getiriyordu. Dünya çılgın bir nükleer silahlanmanın sonucu olarak yok olma tehlikesiyle karşı karşıya gelmişti. Dünya bu gibi tehlikeleri bir kaç kez geçirmiş, hiçbir kuvvet dünyayı yok edememiş, fakat dünya bazı zamanlarda parçalara ayrılmış, dünyadan kopan parçalar uzayda meteor taşları haline gelmişti. Bazı gezegenlerde hayat devam etmekte, yaşam sürmekteydi.

Ama nükleer savaş çok hızlanmıştı. Hükmetmek, daha güçlü olmak için bu güzel, mutlu dünya delice parçalanırken birden gizli ve çok güçlü bir düşmanla karşı karşıya kalındı. Beş milyar yıl önce ışın ve enerjiden madde haline gelen dünyamız galaksi çağında lazer ışınlarının etkisiyle toz bulutları haline gelip parçalanmaktadır.

Bu düşman kimdi? Hangi galaksideydi? Bütün dünyalılar bu tehlikeye karşı tek bir silah kullandılar. İnsan beyin gücü ve iradesiyle birleştirilmiş bir tabakayla karşı koymaya başladılar. İnsan beyin moleküllerinin sıkıştırılmasıyla oluşturulan bir tabaka dünyayı koruyordu. Dünya her saldırı karşısında toz bulutu haline gelmekte, önündeki koruyucu kalkanın arkasına sığınmaktaydı. Bu kalkanı delecek tek güç insan beyni ve iradesiyle yaratılacak bir silahtı. Ama gerçekte galakside bulunan dünya düşmanları silahları ne kadar güçlü olursa olsun, beyinleri yoktu.

Dünya ve insanın değeri sonsuzlukta en büyük silahtı. Dünyalılar bu bilinmeyen düşmanı aramaya başladılar. Ama ne yazık ki gönderilen hiçbir savaşçı geri dönmedi. Dünyalılar toplandılar, kavimler bir araya gelip çare aradılar. Tek çare düşmanı bulup savaşmaktı. En güçlü, en büyük iki Türk savaşçısı ve diğer dünyalılar uzaya açılıp, bilinmeyen düşmana savaş ilan ettiler. Bazı dünyalılar bu savaşa katılmadılar. Fakat hayal güçlerini gerçek ve mantıkla birleştiren her insan bu savaşa katılıp kazanmak azmindeydi.

Ali: Korktuğumu söylersem beni ayıplar mısın?
Murat: Kork ama belli etme.
Ali: Neden?
Murat: Belki de yalnız kadınların yaşadığı gezegene düştük. Hangimiz daha cesuruz diye bizi deniyor olabilirler.
Ali: Öyleyse ben önden gidiyorum.
Murat: Hmm. Yalnız göğsünü şişirmeyi unutma.

Bilge: Burası Hacı Bektaşi Hazretlerinin Türbesidir evlat. 1000 uzay yılı öncesinden kalmış dünyadan kopmuş bir yatır. Dünyada yaşamış en büyük kabile ve en köklü topluluk olan Müslümanlık yani sizin dininiz medeniyetin simgesidir. Müslümanlık son peygamber Hz. Muhammed ile başlamış asırlarca dünya da doğruluğun ve insanlığın rehberi olmuştur.

O hiçbir kadının dayanmadığı meşhur ıslığına başla bakalım. (Murat Ali’ye söylüyor.)

Murat: Zaman gösterecek.
Sihirbaz: Burda zaman yoktur. Zamanı aştık biz. Ölümsüzlük vardır. Ben 1000 yaşındayım. Ama ruhsal değil bedensel bir ölümsüzlüğü sahibim. Onlarda ölümsüz olacak.

Ali: Büyük bir savaştı. Bir patlama ve sonrasını hatırlamıyorum. Nasıl düştük buraya? gemimiz, silahımız hiçbir şeyimiz kalmadı.
Murat: Buraya düşmedik, düşürdüler. Bizi gizli bir kuvvet çekiyor kendine dedim sana. Evet, işte geldik. Ama sonumuz meçhul.

Ali: Düşmanımız burada.Dunyayi Kurtaran Adam Replikleri
Murat: Öyleyse kalıyoruz iyilikle kötülüğün savaşı başladı.

Ali: Kendini dünyayı kurtaran adam mı sanıyorsun?
Murat: Senin kendini çapkın sandığın kadar.

Ali: Galiba ben bir budalayım.
Murat: Öyle olsaydın bunca kız peşinden koşmazdı.

3.94/5 (34)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.