Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Replikleri

Moğollar Konusunun İşlendiği Diriliş Ertuğrul Dizisinin 2. Sezonunu En Güzel Replikleri, Diriliş Ertuğrul Dizisi 2. Sezon Ertuğrul Bey Replikleri, Diriliş Ertuğrul Dizisinin 2. Sezon Oyuncuları Kimlerdir, Diriliş Ertuğrul Dizisinin 2. Sezon Karakterleri Kimlerdir, Diriliş Ertuğrul Dizisi Carmagon Noyan Kimdir Replikleri, Diriliş Ertuğrul Dizisinin 2. Sezon Tuğtekin Replikleri, Diriliş Ertuğrul Dizisinin 2. Sezonunun Konusu Nedir, Diriliş Ertuğrul Dizisi Şaman Kimdir Replikleri, Diriliş Ertuğrul Dizisi 2. Sezon Ertuğrul En Unutulmaz Replikleri.

Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Konusu: Diriliş Ertuğrul dizisinin ikinci sezonunda konu olarak Moğollar işlenmektedir. Kayı boyunun yeni lideri Ertuğrul Bey’in bu sefer başı başı Moğollar ile derttedir. Ertuğrul Gazi Beyliğinde tam hüküm kurmayı başarmak ile uğraşırken dışarıda da haçlı ordusu ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Anadolu’da Türkiye Selçuklu Devleti hüküm sürmektedir. Türkiye Selçuklu Devleti’nin başında Sultan Alâeddin Keykubat vardır. Sultan Alâeddin Keykubat, Selçuklu Devleti’ne en parlak dönemini yaşatmaktadır ama Cengiz Han’ın ordusu yavaş yavaş Rusya’dan Hindistan’a, Çin’den İran’a kadar bilinen dünyanın neredeyse yarısını işgal etmiş, Moğollar gözlerini Anadolu ve Avrupa’ya dikmiştir. Herkes bilmektedir ki Moğol ordusu bunu başaracak dünyanın en büyük askeri gücüne sahiptir. Noyan komutasındaki Moğol birliği Anadolu’nun doğusuna kadar gelmiştir. Selçuklu ile Moğollar arasında beklenen savaş için hazırlıkları başlatmıştır. Öte yandan Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubat Oğuz Boyları’yla birlikte Moğol’a karşı savaşma kararı almıştır. Bu amaçla en büyük Oğuz Boyları’ndan olan Kayılar ve Dodurgalılar, Doğu Anadolu sınırında serhat görevi üstlenmişlerdir.

Moğol komutanı Noyan, Oğuz birliğini bozup Selçuklu devletinin en büyük güvencesi olan bu serhat boylarını paramparça etmek istemektedir. Önündeki en büyük engel ise Sultan Alaeddin’in en güvendiği bey olan Ertuğrul’dur. Carmagon Noyan, Moğol ordusu ile Anadolu için çok büyük bir tehdit oluşturmaktadır.

Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Oyuncuları: Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Esra Bilgiç, Burcu Kıratlı, Mehmet Çevik, Osman Soykut, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Cavit Çetin Güner, Didem Balçın, Evrim Solmaz, Uğur Güneş, Barış Bağcı, Ayberk Pekcan, Hüseyin Özay, Kaptan Gürman, Gökhan Oskay, Zeynep Kızıltan, Gökçe Saatçi, Atilla Kılıç, Edip Zeydan, Evren Erler, Muharrem Özcan, Emre Ozan, Çağlar Yiğitoğulları ve Melih Özdoğan

Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Karakterleri: Moğol komutanı Carmagon Noyan karakterini Barış Bağcı, Aytolun karakteriyle Evrim Solmaz, Tuğtekin karakteriyle Uğur Güneş, Artuk karakterini Ayberk Pekcan, Korkut Bey karakterini Hüseyin Özay, Şaman karakteri Çağlar Yiğitoğulları ve Dodurga Obası’nın meczub gezgini Geyikli karakterini Kaptan Gürman canlandırmaktadır.

Daha önceki yazılarımızda Diriliş Ertuğrul Resimli Replikleri ve Diriliş Ertuğrul Replikleri’ni yayınlamıştık. Bu yazımızda Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Moğollar’ı konu alan şimdiden Trt’nin Türk Televizyon tarihinin efsane dizileri arasına girmeye başlayan Diriliş Ertuğrul’un 2. Sezonun repliklerini yayınlıyoruz.

Diriliş Ertuğrul’un 2. Sezon’un En Güzel Replikleri:

Noyan: Ertuğrul ölecek! Bütün Moğol ordusunu feda etmem gerekse de o ölecek!

Noyan: Yoksa bu topraklarda taş üstüne taş bırakmam.

Aytolun: Hayme Ana iyidir hoştur lakin en az rahmetli kocası kadar inatçıdır.

Turgut: Akacak kan damarda durmaz beyim. O soysuzların damarında kan, ciğerinde nefes komak bana haramdır!

‎Hayme Ana: Bizi içerden de dışardan da kaşımak için her şeyi yapacak.

‎Selcan: Hoşgeldin beyim. Zaferle dönmüşsünüz lakin kendi ellerinizle yiğitlerinize kıymışsınız derler.

Gündoğdu: Kış bitip de, savaşana kadar obaya dönmeyeceksiniz.

‎Deli Demir: Herkesin kalbini kırdıktan sonra, gerçekleri öğrenmek bize huzur verir mi Gündoğdu Bey’im?

‎Abdurrahman Alp: Bu bir zafer mi, yoksa hezimet mi?

Geyikli: Ah minel aşk… Aşk, Hakk’ın seni senden öldürmesi; sonra da seni kendisiyle diriltmesi değil midir ki?

Korkut Bey: İki savaşçı boy. İkisinin de birbirinden yiğit alpları var. Ola ki en küçük kıvılcım, iç çatışmayı körükler.

Gündoğdu: Bu keferelerin nereden çıkacağı belli olmaz. Hazırlıksız yakalanmayalım soysuzlara.

‎Doğan: Sen bizi anlamazsın. Boşuna laf tüketme. Eğer biz akça için vuruşursak pusatımız pas tutar, cesaretimiz kırılır.

Ertuğrul: Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir.

Ertuğrul: Biz seve seve can veririz. Lakin bir karış toprak vermeyiz.

Noyan: Moğolların dünyasına hoşgeldin.
Ertuğrul: Sende kimsin
Noyan: Bu cehennemin zebanisi

Rusya, Çin, Hindistan… Ve Sırada Anadolu var.

Cengiz Han’ın ordusundan kaçacak yeriniz yok.

‎Selcan: Bir vakitler ikimizin de içini kemiren ihtiraslar bu obayı da esir almıştır Gündoğdu’m. Dikkatli olasın. Bu işin sonu sandığımız kadar iyi olmayacak. Ertuğrul’un Alpları’ndan sonra bakalım daha ne bedeller ödemek zorunda kalacağız.

Aytolun: Geçmişte işlediğin günahlar sana çok büyük hayat tecrübeleri kazandırmış Selcan.

Noyan: Yakında döneceğim Türk!

Tuğtekin: Zalimlere yiğitliğin ne olduğunu öğreteceğiz Allah’ın izniyle. Alplar! Pusatımız keskin, imanımız diri, Hızır rehberimiz, Allah yardımcımız olsun!

Karabek: Kış gelene kadar Türkmenleri yıldırmalısınız Noyan. Ögeday Çin Seferi’ni bitirmeden Sultan Alaeddin bu çoban sürüsünü peşine takıp üzerinize gelirse bu sefer ezilen siz olursunuz!

Aytolun: Eğer iki oba arasında fitne olur ise, o vakit Alplerin gücünü elinde bulunduran kudrete de sahip olur.

Ertuğrul: Düştüğümüz hallere bak Geyikli. Öz yurdumuzda merhametimizin bedelini öderiz, çakallara yem oluruz. And olsun ki, pusatım gök girip kızıl çıksın ki bu zulmü eyleyenlere cihanı dar edeceğim!Dirilis Ertugrul 2 Sezon Replikleri

Tuğtekin: Sen demez miydin baba ”Biz göçer Türkmenler atımızda kendimizle beraber acımızı da taşırız!” diye.

Tuğtekin: Sen hep böyle gül. Yüzün gölgelenince dilim damağıma dolaşır gibi oluyor. Ne konuşacağımı bilemiyorum seninle.

Şaman: Nihayetinde, Noyan bu beceriksizliğinin bedelini çok ağır ödetecek.

3.31/5 (29)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.