Dinmeyen Gözyaşları-Raif Cilasun

Raif Cilasun’un Dinmeyen Gözyaşları Kitabını Oku, Raif Cilasun’un Dinmeyen Gözyaşları Kitabından Sözler, Raif Cilasun’un Dinmeyen Gözyaşları Kitabının Konusu Nedir, Raif Cilasun’un Dinmeyen Gözyaşları Kitabı Hakkında.

Raif Cilasun’un Dinmeyen Gözyaşları kitabından alıntılar:

Allah’a kul, Resulüne ümmet olmaktan başka gerçek tanımayan, hayatı boşyunca aldığı her nefeste benliği bu En Büyük Gerçek’le yanıp tutuşan bir insan; Molla Ali!

Acıların en dayanılmazı, kahırların en çekilmezi, ıstırapların en büyüğü ile karşı karşıya geldiği anda bile “Allah’ım! En Büyük Sensin… İyi veya kötü her şey sendendir… Ben Senin âciz ve hakîr bir kulunum sadece… Bana sabır, metanet lütfeyle… Ben yolundan ayırma.” diyebilen bir insan; Molla Ali’nin torunu Ayşe!

Ve 1900’lü yılların başlarından, sonlarına kadar geçen zaman zarfında Hak dostu, Peygamber aşığı bu iki insanın başından geçen, “İnsanım!” diyen herkesi derin derin düşündürecek, hatta zaman zaman gözyaşlarına boğacak ibret dolu, ders dolu olaylar zinciri.Dinmeyen Gozyaslari Raif Cilasun

Esma anneanne, öğretmen Suat, para ve debdebe karşısında biran bocalayan müslüman kızı Leyla, İslamı “kalbim temiz olsun yeter!” düşüncesiyle tanıdığını sanan Hicran, Doktor Ragip, işadamı Galip bey, ailesinin kurbanı Tayfur, dostluğun timsali Tahir Ağa gibi yanyana, beraber, içiçe yaşadığımız ve her birin mutlaka yakınımızda bulabileceğimiz insanlarla, 1930’lardan 1990’li yıllara nasıl geldiğimizin harf harf, kelime kelime, cümle cümle anlatılışı.

3.43/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.