DHBT Kaynak Kitabı Konu Özeti ve Soru Bankası-Bekir Karabıyık-Yunus Emre Sayan

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Kısacan DHBT Konu Özeti ve Soru Bankası Kitabı.

KPSS-DHBT için hazırlananlar Bekir Karabıyık ve Yunus Emre Sayan’ın hazırladığı DHBT Kaynak Kitabı Konu Özeti ve Soru Bankası kitabı ile konu özetlerini, konularla ilgili soruları ile sınava hazırlanabilirler.

KPSS/Ortaöğretim Din Hizmetleri Alan Bilgi Testi kitabı Tefsir, Hadis, İslam Tarihi, Dinler ve Mezhepler Tarihi, Dini Hitabet, Fıkıh, Akaid ve Kelam, İslam İnanç Esasları, İslam İbadet Esasları, Siyer ve İslam Ahlakı, Kur’an Bilgisi, İslam İbadet Esasları konuları ile KPSS-DHBT hakkında merak edilenler, sınava başvuru süreci, sınav stratejileri ve sınava dair bilgilerin yer aldığı Bekir Karabıyık ve Yunus Emre Sayan’ın hazırladığı DHBT Kaynak Kitabı Konu Özeti ve Soru Bankası kitabı sınav için hazırlanmış ideal bir kitap.

Bekir Karabıyık ve Yunus Emre Sayan’ın hazırladığı DHBT Kaynak Kitabı Konu Özeti ve Soru Bankası kitabının Hüner Yayınevi tarafından 4. Baskısı 2016 yılında çıkmıştır.

Hüner Yayınevi tarafından yayımlanan Bekir Karabıyık ve Yunus Emre Sayan’ın hazırladığı DHBT Kaynak Kitabı Konu Özeti ve Soru Bankası kitabının sayfa sayısı 456 sayfadan oluşmaktadır.

Bekir Karabıyık ve Yunus Emre Sayan’ın hazırladığı DHBT Kaynak Kitabı Konu Özeti ve Soru Bankası kitabından alıntılar:

DİYANET ilk defa Kur’ân Kursu Öğreticiliği, İmam ve müezzin olarak görev alacaklar için MEB’e yaptırmış olduğu Yeterlik sınavını, 2014 yılından itibaren ÖSYM’ye yaptırmak üzere anlaştı. Böylece sadece sınavı yapan kurum değişmedi. Sınavın başta ismi olmak üzere içeriği, sınırları, soru sayısı değişti. KPSS-DHBT süreci ile ilgili DİYANET açıklamaları ve ÖSYM uygulamaları iyi bilinmediği için kamuoyunda yanlış bilgiler yer alabilmektedir. Bizler ÖSYM’nin bugüne kadarki KPSS süreçlerini inceleyerek, sınava giren her düzey adayların sınavın her aşamasıyla ilgili ayrıntılara (gerek KPSS gerekse DHBT ile ilgili başvuru, konular, hangi konulardan kaç soru çıkacağı, sınav gününe kadarki hazırlık süreci, sınavda yapılacaklar ve sınav sonrası muhtemel süreçle ilgili bilgilere) yer verdik.

Devlette ilk defa memur olacaklar için gerekli olan KPSS ile birleştirilerek yeni adıyla DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) olan yeni sınavda, mezun adaylar yanında son sınıflar ve 11. Sınıflar da sınava girebilecek. Adaylar mezuniyet durumuna göre üç kategoride sınava girecekler. Sorular beş seçenekli; soru tarzı ise artık sadece bilgiye dayalı değil, ÖSYM tarzında, doğrudan bilgi, doğrudan yorum ve bilgiye dayalı yorum olmak üzere üç farklı türde olacaktır.

Bizler de öncelikle Lise (Ortaöğretim) düzeyinde sınava girecek adaylara DHBT-1’de sorulacak 4 alanın her biri için konu özeti ve sorulacak 20 soru için 1196 soru örneği ve DHBT-2’de sorulacak 7 alanın her biri için konu özeti ve sorulacak 20 soru için 886 soru örneği olmak üzere toplamda 2082 soru ile adayların başka kaynağa ihtiyaç duymayacak bir ön hazırlık yapmalarını hedefledik.

İHL meslek dersleri kitaplarının tamamı taranarak konu özetlerine yer verildi. Önlisans ve Lisans düzeyinin İHL dersleri temelinde olduğu düşünülürse bu düzey adaylar için de çalışma fayda sağlayacaktır.kpss-dhbt-kitabi Çalışma halen okuyan 10., 11. ve 12. Sınıf öğrenciler, Açıköğretim İHL öğrencileri için de meslek derslerinde gerek konu özetleri gerekse soru türleri ile güzel bir kaynak olacaktır.

KPSS-DHBT sonrası muhtemel sözlü sınav için de DİYANET’in yeni dönemde hemen her sözlü sınav için sorduğu konu alanları ve adayların sözlü sınavda yapmaları gerekenlere yer verdik.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen KPSS-DHBT sınavına dair, ÖSYM formatıyla birebir uyumlu böylesi bir çalışmanın ilk ve şimdilik tek olması da öncülük anlamında bizi memnun etmektedir.

3.71/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.