Dexter Replikleri

Bir Seri Katilin Hikayesinin Anlatıldığı Dexter Adlı Televizyon Dizisi Hakkında Bilgiler, Dizinin Oyuncu Kadrosu, Resimli Sözleri, Replikleri, Dizinin Konusu ve Dizi Hakkında Birçok Bilgiler.

Amerikan yapımı dizi Dexter, 1 Ekim 2006 yılında yayın hayatına başladı. 8 sezon ve 96 bölüm olarak yayınlanan dizi 2013 yılında bitti.

Polisiye, suç dizisi Dexter 2006-2013 yılları arasında yayımlanmış olup Dexter dizisinin IMDB puanı ise 8,8’dir.

İzlenmesi gereken yabancı diziler arasında yer alan bir dizisidir. Dexter dizisi bir efsane haline gelmiş dünyaca ünlü diziler arasındadır. En çok beğenilen ve izlenen diziler arasında da üst sıralarda yer almış bir dizidir.

Dexter dizisinin yapımcısı, yaratıcısı ise James Manos Jr.’dir.

Dexter Dizisinin Yönetmeni Kimdir?

Dexter dizisinin yönetmenliğini Keith Gordon, Steve Shill gibi yönetmenler dizinin yönetmenliğini üstlenmişlerdir.

Dexter Dizisi Kaç Sezon, Kaç Bölüm, Kaç Yılında Başladı, Kaç Yıl Oynadı?

Dexter dizisi yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 1 Ekim 2006 yılında Amerikan televizyonu Showtime’da başladı. Toplam 8 sezon olarak yayımlanan dizi 96 bölümden oluşmaktadır. Dexter dizisi 2006-2013 yılları arasında yayınlanmıştır.

Dexter Dizisinin Konusu Nedir?

Dexter küçük yaşta ailesini kaybetmiş ve bir polis tarafından evlatlık alınmıştır. Dexter’ın kana olan tutkusunu polis olan üvey babası çok geçmeden fark eder. Onu eğiterek bu duygularını en iyi şekilde kullanmasını için yardım eder. Dexter artık kötülerin korkulu rüyası haline gelir. Dexter Morgan, sadece suç işleyen insanları öldürmekte ve böylece öldürmektedir. Dexter Morgan ve üvey kız kardeşi Debra Morgan aynı departmanda çalışmaktadırlar. Adli tıpta cinayetleri araştıran bir kan uzmanı olarak çalışmaktadır. Dexter Morgan gündüzleri işinde çalışıp geceleri ise kötü insanların peşine düşmektedir. Dexter Morgan alışılmışın dışında farklı bir katil profili ile karşımıza çıkıyor.

Dexter Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Dexter dizisinin oyuncu kadrosunda; Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Luna Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson, Geoff Pierson, Christian Camargo gibi birçok isim rol almıştır.

Dexter Dizisinin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Dexter dizisinde; Dexter Morgan karakterini Michael C. Hall, Dexter’ın abisi Rudy Cooper karakterini Christian Camargo, Dexter’ın üvey babası olan polis Harry Morgan karakterini James Remar, Dexter’ın üvey kız kardeşi Debra Morgan karakterini Jennifer Carpenter, Dexter’ın sevgilisi Rita Bennett karakterini Julie Benz canlandırmaktadır.

Dexter dizisinden en güzel sözler, replikler:

Vicdan azabı çekmenin amacı, hataları tekrarlamaktan alıkoymak mı?

Azize Brigid bizi nurunla çevrele ki dünyamıza karanlıklar hükmetmesin.

Her şeyin bir ilki vardır. İlk adım, ilk sözcük. İlk öpücük. İlk can alma. Bir şekilde doğru zamanın geldiğini anlarsın.

Bazen ortaklarımız bizi bulur. Onları uzat tutmaya çalışsak da hayatımıza girmenin bir yolunu bulurlar. Ta ki onlara ne kadar ihtiyacımız olduğunu fark edene dek.

Kalbi durdurmanın pek çok yolu vardır: Elektro şok, kötü beslenme, aort’u kesmek… Kişisel favorimdir. Ama bir tanesinin atmasını sağlamak. İşte bu ilk defa oluyor.

Doakes peşimden ayrılmıyor ve kimseyi öldüremiyorum, birini öldürmeye gerçekten ihtiyacım var, ben de bowling oynuyorum. İşin garip tarafı bu işi iyi beceriyorum.

Annem küçükken bana ‘’Sana güvenen bir insana yalan söyleme. Sana yalan söyleyen bir insana asla güvenme’’ demişti.

Neler oldu orada öyle? Freebo’yu öldürmeye gitmiştim ama tamamen yabancı birini öldürdüm. Daha önce kimseyi suçluluğundan emin olacak kadar tanımadan öldürmemiştim. Tümüyle anlık, tümüyle kurallarımın dışında, düşünmeden bir şey yaptım. Biraz önce kimi öldürdüm ben?

Bu kaldırımlardan kaç kez geçtim? Güneş yüzüme, serin okyanus esintisi vücuduma çarparken. Rahatlamak için havuza girip, o iki kelimenin tadını çıkarıyorum: ‘’Çocuklar Giremez! Bu anlar sonsuza dek yok mu olacak?’’

Boğuluyorum. Sonunda öldürmek için bir şansım oldu, ama yapamadım. İkinci bir şansı ise kaçırdım. Şimdi ise bütün sırlarım su yüzüne çıkıyor. O düzenli, kontrollü, etkili Dexter nerede? Onu nasıl kaybettim? Tekrar nasıl bulabilirim? Dalıyorum. Ama uykuya değil.

Kan; Kimi zaman, beni kışkırtır. Kimi zaman karmaşayı kontrol etmemi sağlar.

Ben Dexter’ım ve ne olduğumdan emin değilim. İçimde karanlık bir şeyin olduğunu biliyorum ve onu saklıyorum. Kesinlikle o konuda konuşmuyorum. Fakat o orda, her zaman. Bu karanlık yolcu. Ve kontrolü ele geçirdiğinde kendimi canlı hissediyorum, katî yanlışlığın verdiği heyecanla, yarı hasta hissediyorum. Onunla savaşmıyorum. Savaşmak istemiyorum. O benim sahip olduğum tek şey. Başka hiç bir şey beni sevemez. Hatta kendim bile. Özellikle kendim bile. Yoksa bu karanlık yolcunun söylediği bir yalan mı? Çünkü son zamanlarda öyle anlar oluyor ki; kendimi başka bir şeye bağlanmış hissediyorum. Başka birine… Sanki maske kayıyor ve her şey, insanlar, daha önce önemsiz olan şeyler aniden önemli olmaya başlıyor. Bu beni çok korkutuyor.

Dışarıdan normal biri gibi görünüyor. Ama tıpkı benim gibi, beyni defolu ve içinde kontrol edemediği bir istek var.

Kendimi bildim bileli, kendimi canavar olarak görmeme rağmen dünya üzerinde var olan kötülüğün derinliğiyle her yüzleşmemde hâlâ çok şaşırıyorum.

Angel: Unutma, neye ihtiyacın olduğunu evrene söyle.
Dexter: Gerçekten birilerini öldürmeye ihtiyacım var.

Hepimiz bir şeyler saklarız. Başkalarının görmesini istediğimiz karanlık bir tarafımız vardır. Bu yüzden her şey yolundaymış gibi davranırız. Gökkuşağı gibi rengârenk kimliklere bürünürüz. Belki de böylesi daha iyidir çünkü bu karanlık tarafların bazıları diğerlerinden daha karanlıktır.

Debra: Banyo senindir.
Dexter: Hep öyleydi.

Daha büyük bir gücün varlığına pek de inanan biri olmadım asla. Ama eğer emin olmasaydım, yaptığım şeyi yapmaya devam etmemi isteyen bir gücün varlığına inanmak zorunda kalırdım.

Rita: Bağımlı mısın?
Dexter: Evet, bir bağımlılığım var.

67 kişinin ölümünü seyrettim. Kader anı gelip gözlerinin içine baktığımda onlar da ben de başlarına geleni hak ettiklerini biliyordu. Peki ya böyle olmazsa? Başına geleni hak etmiyorsan? Ya hak ettiğin şey beyaz çitli bir bahçede etrafında çocukların ve seni seven kocanla birlikte olmaksa? Hiç değilse gerçek bir insanla birlikte olmayı hak ederken onun yerine benimle birlikte oluyorsan?dexter-dizi-resimli-replikleri

Kan asla yalan söylemez.

Avlanarak zinde kalıyorum. Konsantre oluyorum. Ne kadar iyi bir katil olursam o kadar iyi bir baba olurum.

Rutin yaşantına dön. Yakın birini kaybettiğinde rutin hayat insanı normal hayatına döndürecek bir merdiven olabilir.

Ortaklar karşımıza birçok değişik şekilde çıkar. Birçok çok sebepten ötürü birbirimize bağlanırız. Fakat ortaklığın yürümesi için bu kişiyi hayatına almakla kalmayıp aynı zamanda onu olduğu gibi kabul etmelisin.

İkimiz de kan içinde doğduk. Değişebileceğimi ailemi güvende tutabileceğimi sanmıştım. Ama yaptıklarımın hiçbir önemi yokmuş. Kader bu.

3.33/5 (36)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.