Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak-Şamil Tayyar

Milletvekili, Gazeteci ve Yazar Şamil Tayyar’ın Yeni Kitabı Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak Çıktı.

Şamil Tayyar’ın Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak kitabı raflarda yerini aldı.

Şamil Tayyar’ın Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak kitabı Yakın Plan Yayınları etiketi ile yayımlandı. Şamil Tayyar’ın Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak kitabı Yakın Plan Yayınları tarafından 2016 yılının Aralık ayında yayımlandı.

Şamil Tayyar’ın Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak kitabının sayfa sayısı 320 sayfadır.

Şamil Tayyar’ın Devlet Savaşı İktidar Kimin Olacak kitabından alıntılar:

Türk milletini yüzyıllardır aşikâr düşmanlıklarla yıpratmaya çalışanların yeni oyunu belliydi:

Bizi kendi değerlerimizi benimsemiş gibi görünenlerle, bizi bizimle aynı ruhu taşıyormuşçasına davrananlarla vurmayı deneyeceklerdi. Öyle sabırla işleyecekti ki bu plan belki başka asırlara sarkacaktı ihanetleri. Hırsları büyüktü, emelleri de… Tek bir gücün yekdiğeriyle de savaşı değildi bu. Belki içte devlet savaşıydı ama dışta gizli güçlerin mücadelesine ve alternatif bir Papa önderliğinde yeni bir dünya düzeni kurma stratejisine dayalı büyük bir komploydu.

15 Temmuz uluslararası çapta gizli hainliklerle devletin tüm birimlerine, kurumlarına sızmış kimselerin ifşa edildiği bir milat oldu. Yeni bir Millî Mücadelenin ilk adımı millet tarafından atıldı. Cemaatten terör örgütü olmaya devşirilen bir süreçte tüm gerçek emeller ortaya serildi.

Şamil Tayyar ‘’Devlet Savaşı’’nda 15 Temmuz öncesindeki hesaplaşmaları, o gece yaşananları, gündemi sarsacak bilgilerle ve tutuklanan komutanların savcılığa verdikleri ifadeleriyle gün yüzüne çıkarıyor. Yeni süreçte farklı grupların ele geçirmeye çalışacağı devlet mekanizması üzerindeki gizli planları deşifre ediyor.

Milli Derin Devlet olgusunun tartışılmaya açıldığı bugünlerde iktidarı ele geçirmek için fırsat kollayan illegal yapıların anlatıldığı bu kitap, darbeler tarihi için bir referans özelliği taşıyor.

3.21/5 (29)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.