Daniel Amokachi Sözleri

Daniel Amokachi’nin Futbol Sözleri, Daniel Amokachi’nin Beşiktaş’ta Oynadığı İlk Maç, Daniel Amokachi’nin Kısaca Hayatı, Daniel Amokachi’nin Ülkesi, Daniel Amokachi’nin Yaşı, Daniel Amokachi’nin Unutulmaz Sözleri, Daniel Amokachi’nin Komik Sözleri, Daniel Amokachi’nin Türkiye Hakkındaki Sözleri, Daniel Amokachi’nin Emenike Hakkındaki Sözleri, Daniel Amokachi’nin Beşiktaş İle İlgili Sözleri, Daniel Amokachi’nin Beşiktaş Hakkındaki Sözleri.

Daniel Amokachi 30 Aralık 1972 tarihinde doğmuştur. Daniel Amokachi 1996–1999 yılları arasında Beşiktaş’ta futbol oynamıştır.

Eski Nijeryalı futbolcu Daniel Amokachi’nin Türk futbolseverler Beşiktaş’ta futbol oynamasından dolayı tanımaktadır.

Bir dönem Beşiktaş forması giymiş tam adı Daniel Owefin Amokachi olan Daniel Amokachi’nin Beşiktaş’taki ilk maçı Beşiktaş’ın Vanspor’u 7-0 yendiği maçtır.

Daniel Amokachi hakkında kısa bilgiden sonra sıra Daniel Amokachi’nin sözlerine yer vermekte.

Tam adı Daniel Owefin Amokachi olan eski Nijeryalı futbolcu Daniel Amokachi’nin sözleri:

Muhabir: Hükümet yetkililerinin futbola ilgili olması konusunda ne düşünüyorsunuz?
Amokachi: Çok normal, ikimiz de tribünlere oynuyoruz.

Hayata baktığınızda Allah’a inanan insanlar bilir ki her şeyin bir sebebi vardır. 27-28 yaşında sakatlık sebebiyle çok erken futbolu bırakmak zorunda kaldım. Kaderim böyleymiş. Futbolu çok seviyorum o yüzden sakatlık sonrası tekrar oynamayı denedim ancak olmadı ben de antrenörlük yapmaya başladım.

İnönü Stadı’ndaki atmosfer inanılmazdı.

Ne zaman derbi maç oynasak, Beşiktaş-Fenerbahçe maçları muhteşem oluyordu. Derbilerde çoğunlukla iyi oynardım, gol de attım. Taraftarlar harikaydı ‘’Amokachi buraya, Amokachi buraya’’ diye tezahürat yaparlardı.

Nijerya’dan Türkiye’ye bir futbolcu transfer edilecek olursa bana bu futbolcu nasıl diye soruyorlar. Eğer futbolcu iyiyse evet iyi futbolcu diyorum, değilse biraz daha bakın diyorum.Daniel Amokachi resimli Sozleri

Türkiye’de çok farklı futbol vardı.

Ben, Uche ve Okocha çok güzel işler yaptık. Bu da diğer futbolcuların Türkiye’ye gelmesinde önemli rol oynamış olabilir.

Emenike çok güçlü bir oyuncu. Onu gördüğüm zaman Amokachi’yi hatırlıyorum.

Eğitim gerçekten önemli, fakir bir ailede büyüdüm. Babam iyi bir okula gitmem için elinden geleni yaptı.

3.29/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.