Dangal Replikleri

Bollywood’un Dünyaca Ünlü Oyuncularından Aamir Khan‘ın Kilo Alıp 97 Kiloya Çıktığı Film; Dangal

Aamir Khan, Dangal Filmi İçin Kaç Kilo Aldı?

Hint filmlerinin en ünlü oyuncularından olan Aamir Khan, Dangal filminde yaklaşık 25 kilo alıp 97 kiloya çıktı. Ünlü aktör Aamir Khan film için tekrar fit bir vücuda sahip olmak için yoğun bir kilo verme programı ile aldığı kiloları geri verdi.

Aamir Khan, Dangal filminde güreşçi Mahavir Singh Phogat karakteri için özel güreş taktikleri için güreş dersleri aldı.

Hint güreşçi Mahavir Singh Phogat’un hayatının anlatıldığı Dangal adlı filme hem Aamir Khan‘ın hayranları tarafından, hem de biyografi filmleri sevenler, Hint filmlerini sevenler tarafından büyük ilgi var.

Dangal Filminin Yönetmeni Kimdir?

Dangal filminin yönetmenliğini Hindistanlı yönetmen Nitesh Tiwari yapmıştır.

Dangal Filminin Senaryosu Kime Aittir, Senaristi Kimdir?

Hintli güreşçi Mahavir Singh Phogat’un hayat hikayesinden sinemaya uyarlanmış olan Dangal filminin senaristliğini Piyush Gupta, Shreyas Jain, Nikhil Mehrotra ve Nitesh Tiwari yapmıştır.

Dangal Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Dangal filmi Hindistan’da 23 Aralık 2016 tarihinde gösterime girmiştir.

Dangal Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Dangal filminin oyuncu kadrosunda; Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra, Aparshakti Khurana, Zaira Wasim, Suhani Bhatnagar, Ritwik Sahore, Girish Kulkarni  yer almıştır.

Dangal Filminin Karakterleri Kimlerdir, Kim Kimi Oynuyor?

Dangal filminde; Güreşçi Mahavir Singh Phogat karakterini Aamir Khan, Daya Kaur karakterini Sakshi Tanwar, Geeta Phogat karakterini Fatima Sana Shaikh, Babita Kumari karakterini Sanya Malhotra canlandırmıştır.

Dangal Filminin Konusu Nedir?

Aamir Khan’ın başrollerinde oynadığı biyografik spor dram filmi Dangal filminin konusu; Hintli güreşçi Mahavir Singh Phogat’ın hayat hikayesi anlatılmaktadır. Hintli güreşçi Mahavir Singh Phogat, Geeta Phogat ve Babita Kumari adlı iki küçük kızına da güreş öğretir. İki kız da küçük yaşlardan itibaren babalarından güreş eğitimi alırlar. İki kız da büyüyünce iyi bir güreşçi olup güreşte iddialı birer isim haline gelirler. Kızlardan Geeta Phogat, 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak güreşte altın madalya kazanan ilk kadın güreşçi olur. Babita Kumari de gümüş madalya sahibi olur. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yolunu anlatmaktadır.

Dangal filminden replikler:

Madalya kazanlar ağaçta yetişmiyor. Onları özenle yetiştirmek zorundasın. Sevgiyle, emek vererek, tutkuyla.

Her sporcu gibi benim de bir hayalim vardı. Ülkem için bir altın madalya kazanmak.

Benim yapamadığımı, oğlumuz yapacak. Oğlumuz ülkemiz için altın madalya kazanacak. Bayrağımız en yükseklerde dalgalanacak.

Tebrikler kardeşim. Bu seferde bir kızınız oldu.

Her zaman bir erkek çocuk istemiştim ki ülkemiz için Wrestling’de altın madalya kazansın… Ama aklıma hiç gelmemişti ”Altın, altındır.”

Sana bir erkek evlat veremedim.

Beni yanlış anlama. Geeta ve Babita ikisi de benim sevgili kızlarım. Ama benim hayalimi sadece bir erkek çocuğu gerçekleştirebilir.

Her zaman hatırla. Eğer gümüş madalya kazanırsan bugün değilse bile yarın herkes seni unutacaktır. Fakat eğer altın madalya kazanırsan sen örnek biri olacaksın. Ve örnek alınanlar unutulmaz.

3.78/5 (49)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.