Da Vinci Gibi Düşünmek-Daniel Smith

Daniel Smith’in Da Vinci Gibi Düşünmek Kitabı Raflarda Yerini Aldı.

Daniel Smith’in özgün adı How to Think Like da Vinci olan Da Vinci Gibi Düşünmek eseri Pegasus Yayınları etiketi ile yayımlandı. Daniel Smith’in Da Vinci Gibi Düşünmek kitabı Pegasus Yayınları tarafından 2017 yılının Nisan ayında yayımlandı.

Pegasus Yayınları tarafından yayımlanan Daniel Smith’in Da Vinci Gibi Düşünmek kitabının Türkçe çevirisini Sevinç Seyla Tezcan yapmıştır.

Sevinç Seyla Tezcan tarafından Türkçe çevirisi yapılan Daniel Smith’in Da Vinci Gibi Düşünmek kitabının sayfa sayısı 224 sayfadır.

Daniel Smith’in Da Vinci Gibi Düşünmek Kitabına Yapılan Yorumlar:

Herkes uykudayken, gökyüzüne henüz karanlık hâkimken erkenden uyanmış bir adam… Sigmund Freud

Edebiyat tarihi için Hamlet ne anlama geliyorsa Leonardo da sanat tarihi için aynı anlama gelir. Kenneth Clark

Leonardo’yu tanımak ve anlamak başlı başına büyük bir birikimdir. Bu büyük zekâ bize bilimin sanatsız, sanatın da bilimsiz var olamayacağını gösterdi. Fritjof Capra

Da Vinci’nin ardında bıraktığı el yazmaları incelendikçe onun sadece çağının ilerisinde bir sanatçı olmadığı, her şeyden öte büyük bir bilim insanı olduğu ortaya çıkar. Sherwin B. Nuland

Daniel Smith’in Da Vinci Gibi Düşünmek kitabından alıntılar:

İnsan zihninin öğrenmekten yorgun düştüğü asla görülmemiştir. Leonardo da Vinci

Mona Lisa ve Son Akşam Yemeği gibi Avrupa sanatının en tanınmış eserlerinin yaratıcısı olan Leonardo da Vinci 500 yıldan fazla bir süredir sanatçılar, düşünürler ve akademisyenler üzerindeki etkisini sürdürüyor. Bu sıradışı dehayı tüm yönleriyle kavramak ve onun gibi olmak mümkün değilse de gündelik yaşamın en küçük detaylarına kadar düşüncelerinin kaydını tutan Da Vinci’den hepimizin öğreneceği çok şey var. Müzisyen, matematikçi, mühendis ve bir anatomist olarak eserler veren, bilme arzusunu yaşamının sonuna kadar kaybetmemiş Da Vinci hayatının hiçbir döneminde bilmenin sonunun geleceğine inanmadı ve zihnini daima keşfedilmemiş, yepyeni alanlara yönlendirdi.

Sanat ve bilimin birbirinden ayrı yürümeyeceğini kavradı, var ettiği her ürün ve eserde kusursuzluğun peşine düştü ve günümüzde de kullandığımız ya da geliştirmeye devam ettiğimiz projeleriyle bize asla eskimeyecek bir miras bıraktı.

Heykeltıraş, ressam, mimar Leonardo da Vinci eşsiz kabiliyetini, onu herkesten ayıran hayal gücüyle birleştirerek çağının inanılamayacak kadar ötesinde buluşlara imza attı. Da Vinci Gibi Düşünmek işte bu sıradışı ve bilge Rönesans adamının düşünce yapısını anlayabilmeniz, onun başarılarından ve deneyimlerinden ilham alarak prensiplerini kendi hayatınızda da uygulayabilmeniz için yazıldı.

3.44/5 (32)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.