Cüneyt Arkın Sözleri

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Cüneyt Arkın’ın Söylediği Sözler.

Türk sinemasının yakışıklı oyuncularından Cüneyt Arkın’ın röportajlarından, söylediği sözlerden derleyip hazırladığımız Cüneyt Arkın’ın sözlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Türk sinemasının ünlü oyuncularından gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan Cüneyt Arkın, Gurbet Kuşları, Malkoçoğlu, Battalgazi, Maden, Vatandaş Rıza, Kavga, Kara Murat: Fatih’in Fedaisi, Deli Fişek, Öğretmen Kemal, Vahşi Gelin, Mağlup Edilemeyenler, Sürgündeki Adam, İki Başlı Dev, Katiller De Ağlar, Karateciler İstanbul’da, Ayrı Dünyalar, Belalılar, Gırgır Hafiye, Kral Affetmez, Hakanlar Çarpışıyor, Kader Arkadaşı, Dünyayı Kurtaran Adam gibi yüzlerce filmde rol aldı.

80’li, 90’lı yıllarda çocukluğunu yaşayanlar karateyi Cüneyt Arkın’ın filmlerini izleyerek öğrenmiştir. Cüneyt Arkın’ın çekmiş olduğu tarihi filmler, aksiyon filmleri, karate filmleri Türk sinemasının ünlü filmleri arasında kendine yer bulmuştur.

Cüneyt Arkın’ın sözleri:

Küçük oğlum Kaan yürümeme yardım ediyor. 90 dakikalık filmin 60 dakikasını havalarda uçarak geçiren Cüneyt Arkın yürümek için oğlundan yardım alıyor. Sağolsun.

Yiğit Türk milleti. Sen ayağında çarık yokken dünyanın en büyük devletlerini yendin. Şimdi bu alçak, satılmış, şerefsiz terörü bir yumruk olursan ezer yener geçersin.

Huzur ve sağlık olduktan sonra her şey olur.

Star Wars gerici bir film orada mistisizm var. Biz sinemaya geldiğimizde Türkiye’nin nüfusu 30 milyon vardı. O günlerden bu günlere bizi yalnız bırakmadığını için sizlere çok teşekkür ederim. Türk halkı çok büyük ve vefalıdır. Ama o büyüklüğünün farkında değildir.

Hedefim doktor olmaktı. 1958 yılında, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanıp, İstanbul’a geldim. Yorganımla, yatağımla ve tahta valizimle. Haydarpaşa’dan, tıpkı ilk filmim Gurbet Kuşları’ndaki gibi. Meğer o ilk gelişim, sinemadaki ilk rolümün de provasıymış.

Dünyanın en güzel gülen insanı da Türk halkıdır.cuneyt-arkin-resimli-sozleri

Hayat yaşanmasını bildikçe güzel.

Ben emeğe çok büyük bir saygı gösteriyorum.

Rambo çıktı. Bana diyorlar ki on kişi biçiyorsun, ya kardeşim Rambo 5 tane helikopter, 20 tane zırhlı aracı yok ediyor okla. Ayrıca Rambo’da ok atmayı bende öğrendi ya.

4/5 (43)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.