Çocuklara Ressamlar-Wassily Kandinsky

Wassily Kandinsky’in Çocuklara Ressamlar Kitabı Kaç Sayfadır, Ressam Wassily Kandinsky’in Eserleri, Wassily Kandinsky’in Kitapları, Çocuklara Ressamlar Kitabının Yazarı Kimdir, Wassily Kandinsky’in Türkçe Kitapları Eserleri, Wassily Kandinsky’in Çocuklara Ressamlar Kitabı Hakkında.

Wassily Kandinsky’in Çocuklara Ressamlar kitabı Türkiye’de Etik Yayınları aracılığı ile çıktı.

Etik Yayınlar tarafından 2011 yılında yayınlanan Wassily Kandinsky’in Çocuklara Ressamlar kitabının Türkçe çevirisini Durmuş Akbulut yapmıştır.

Durmuş Akbulut’un Türkçe çevirisini yaptığı Wassily Kandinsky’in Çocuklara Ressamlar kitabı 63 sayfadır.

Ressam ve sanat kuramcısı Wassily Kandinsky‘in Türkiye’de Etik Yayınları tarafından yayımlanan Çocuklara Ressamlar adlı kitabından alıntılar:

Kandinsky’yi hepimiz severiz. En iyi tanıdığımız ressamlardan biridir. Ama onu gerçekten tanıyor muyuz? Onun hakkında yanlış bildiklerimiz yok mu? Kandinsky‘nin farkı yüzünü keşfederken, tüm resim evrenini de keşfedeceksiniz.

Sıkılmadan öykü tadında ve ilginç detaylar eşliğinde. Çocuklarda görme, tarif etme ve yorumlama yeteneğini geliştirerek ve test edecek bir kitap.

Soyut resmi nasıl anlamalıyız? Kandinsky neden sadece çizgilerle ve şekillerle resim yapar? Acaba sanatçı çizgileri, renkleri ve şekilleri rastgele mi birleştiriyordu? Bugün bile kullandığımız birçok masa ve sandalye biçiminin Kandinsky’yle ne ilgisi olabilir?

3.15/5 (26)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.