Çizgilerle Ekonomi-Rius

Ekonomi Hakkında Bilgi Sahibi Olmanızı, Ekonomik Terimleri Anlamınızı Kolaylaştıran Kitap.

Meksikalı Marksist çizer Rius’un Çizgilerle Ekonomi kitabı ekonomi hakkında birçok konuyu kitapseverlere çizgilerle anlatıyor. Resimli ekonomi kitapları arasında yer alan Rius’un Çizgilerle Ekonomi kitabı ekonomi kitabı tavsiyesi isteyenler için ideal bir kitap.

Çizgilerle Ekonomi kitabı ekonomik birçok teriminin kolay anlaşılmasını sağlıyor. Ekonomiye ilgisi olanların, ekonomik terimleri öğrenmek isteyenlerin, ekonomi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, ekonomi nedir, ekonomi ilgili konuları hakkında nasıl bilgi sahibi olunur, ekonomi nasıl kolay öğrenilir diyenlerin kitabı Çizgilerle Ekonomi eseri.

Rius’un Çizgilerle Ekonomi kitabı ekonomi hakkında birçok terimsel ifadeyi kolay ve anlaşılır yoldan kitapseverlere anlatmaya çalışıyor.

Rius’un Çizgilerle Ekonomi kitabı Yordam Kitap etiketi ile Türkiye’de yayımlandı. Yordam Kitap etiketi ile 2016 yılında piyasaya çıkan Rius’un Çizgilerle Ekonomi kitabı İspanyolcadan Türkçeye çevirisini Barış Yıldırım yapmıştır.

Barış Yıldırım tarafından Türkçe çevirisi yapılan Yordam Kitap tarafından yayımlanan Rius’un Çizgilerle Ekonomi kitabı 224 sayfadan oluşmaktadır.

Özgün adı Economia al alcance de todos olan Rius’un Çizgilerle Ekonomi kitabından alıntılar:

Meksikalı Marksist çizer Rius, yüzü aşkın kitabında onlarca konuyu çizgilerin diliyle anlattı. Çizgilerle Ekonomi, aslında çizerin iki kitabını içeriyor: İnsanlık tarihinde iktisadın rolünü anlatan ‘’Yeni Başlayanlar İçin Ekonomi’’ ile en yaygın iktisat terimlerinin yazılı çizili tanımlarını içeren ‘’Ekonomi Terimleri Sözlüğü’’. Böylece kapsamı genişleyen kitapta ekonomiye ilişkin birçok soru yanıtlanıyor.

İnsan ne üretir, nasıl üretir? İnsan ne tüketir, nasıl tüketir? Ve tüm bunları nasıl elde eder? Zenginlik ve yoksulluk neden vardır? İnsanlık hangi üretim tarzlarından geçmiştir?cizgilerle-ekonomi-rius

İçinde bulunduğumuz kapitalist toplumda ihtiyaçlar nasıl karşılanır ve üretilir? Sermayenin yoğunlaşması, mali açık, kreditör, aktif… nedir? IMF ve ‘’Chicago Boys’’ kimlerden oluşmaktadır, Stahanov kimdir?

Bunların ve bunlar gibi onlarca sorunun cevabı Rius’un sıcak çizgileri ve mizahıyla bu çalışmada. Çizerin çalışmalarından daha önce Çizgilerle Lenin, Çizgilerle Felsefe, Çizgilerle Kapitalizmin Korkunç Tarihi ve Çizgilerle Ateistin El Kitabı ciltlerini yayınlamıştık. Bir kez daha, yeni Rius’larda buluşmak üzere!..

2.56/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.