Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili-Bülent Doğru

Çin Ekonomisi Hakkında Güzel Ayrıntılı Bilgilerin Yer Aldığı Dr. Bülent Doğru’nun Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili Ekonomi İle İlgilenenlerin Çin Ekonomisini Merak Edenler Okuyacağı Türden Bir Kitap.

Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili-Doç. Dr. Bülent Doğru’nun Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili kitabı Akademisyen Kitabevi aracılığı ile okurlarla buluştur.

Çin ekonomisi hakkında bilgilerin yer aldığı Doç. Dr. Bülent Doğru’nun kaleme aldığı Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili kitabı Çin ekonomisini merak edenler için kaynak bir kitap niteliğinde.

Dr. Bülent Doğru’nun Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili kitabı 145 sayfadan oluşmaktadır.

Dr. Bülent Doğru’nun Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili kitabından alıntılar:

Çin ekonomisi, sahip olduğu özellikleri itibariyle dünya ekonomisinin temel itici motoru durumundadır.

Satın alma gücü paritesine göre dünya ekonomisinin zirvesinde yer alan Çin, dünyada en çok ihracat yapan, emtiya piyasasının en büyük alıcısı, ucuz işgücü sayesinde dünya ekonomisinin en önemli imalat merkezi, yerli patent başvurusunda dünya lideri ve % 50’lere yaklaşan yatırım ve tasarruf oranlarıyla yüksek büyüme hızlarını sağlayabilen gizemli bir ülke konumundadır.

Çin ekonomisi, özetlenen bu özellikleri ile dünya ekonomisinin gidişatını hissedilir bir şekilde olumlu ve/veya olumsuz yönde etkilemeye başlamıştır.

cin Ekonomisi Bulent DogruDolayısıyla tüm iktisadi aktörlerin Çin ekonomisinin gidişatını yakından izlemeleri bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu ihtiyacı karşılamada görsel ve yazılı basının yanı sıra, iktisat yazınında yer alan bilimsel çalışmaların da önemli katkıları olduğu muhakkaktır.

Bu bağlamda genç akademisyenlerce hazırlanmış olan ‘’Çin Ekonomisi Bir Sosyalist Piyasa Tahlili’’ konulu bu kitabın, Çin ekonomisi hakkında ayrıntılı bilgi ihtiyacı duyanlar için iyi bir başvuru kitabı olacaktır.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.