Çimen Erengezgin Röportajı

Gezginname Bir Farkındalık Yolculuğu Kitabının Yazarı Çimen Erengezgin İle Yapmış Olduğumuz Röportaj Sizlerle;

Merhaba Çimen Hanım Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Çimen Erengezgin Kimdir?

Merhaba, Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü’nde lisansımı tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Para Banka Bölümü’nde yüksek lisansımı yaptım. Bir süre borsada çalıştıktan sonra halkla ilişkiler alanına yöneldim ve Betül Mardin, Deniz İnsel gibi sektörün en iyileriyle çalışma fırsatı buldum. Uzun yıllar bu alanda yoğun bir hizmet dönemi geçirdikten sonra, 2005 yılında yogayla tanıştım. Hem beden sağlığıma hem de yaşantıma fazlasıyla olumlu anlamda katkısı olduğu için, 2010 yılında dünyanın tek yoga üniversitesi Vivekananda Üniveristesi’nden yoga eğitmenlik sertifikamı aldım. Sonrasında da hem yetişkinlere, hem çocuklara hem de hamilelere yoga dersleri vermeye başladım. Aynı zamanda da farkındalık eğitimleri hazırlayıp, kişi ve gruplarla çalışmalar yaptım.

2015 yılında ilk farkındalık kitabım Gezginname, Yitik Ülke Yayınları tarafından yayımlandı. İkinci kitabım da yine aynı yayınevinden Nisan ayında çıkacak.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Şu anda milliyetblog’da yazılarımı yayınlıyorum. Bir dönem Yelkenli Dergisinde, Yeni Asır Gazetesi’nde, farkındayım.com internet sitesinde yazılarım yayınlandı.

http://blog.milliyet.com.tr/cimenden

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Evet. Sosyal medyanın iletişimde çok etken olduğunu gördüğüm için Facebook, instagram ve twitterda hesaplarım var ve etkin bir şekilde kullanıyorum.

https://www.facebook.com/cimenerengezgin1/

https://www.instagram.com/cimenerengezgin/

https://twitter.com/cimenerengezgin

En Çok Beğendiniz Yazar Kimdir?

Buket Uzuner ve Kürşat Başar. Ancak farkındalık kategorisinde Richard Bach idolümdür diyebilirim.

Şimdiye Kadar Kaç Tane Yayımlanmış Kitabınız Var?

Gezginname ve Nisan ayında yayımlanacak yeni bir kitap daha. Ancak şu aralar 3. Kitabım üstünde çalışıyorum. Umuyorum her yıl bir kitap yayımlayabileceğim.

https://www.facebook.com/gezginname1/

Gezginname Bir Farkındalık Yolculuğu Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Kitap insanın kendine yolculuğunda en önemli adım olan farkındalığın oluşması ve gelişmesi amacıyla yazıldı.

Diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak, öyküleme yöntemi kullanıldı. Anlatım dilindeki saflık, akıcılık ve sadelikle çok sevildi.

Dört ayrı öyküden oluşuyor. Şeftali Ağacı, Yelkenli, Gezginname ve Lodosçu.  Her bir öyküde kişinin kendi farkındalığının yansımaları yer alıyor. Bu farkındalıklar bazen kahramanlarımız, Şeftali Ağacı ve Serçe’nin sohbetlerinde, bazen Yelkenli’nin düşüncelerinde, bazen Gezgin’in ormandaki maceralarında, bazen de Lodosçu’daki ailenin yaşandıklarında karşımıza çıkıyor.

Kitap, zamanımızda yitirdiğimiz değerleri hatırlatmayı da hedef ediniyor. İyiliğin, dostluğun, doğayla uyumlu yaşamanın, vefanın, kısaca ‘’İNSAN’’ olmanın özünü hatırlatıyor.

Öyküler hem büyüklerin hem de 10 yaş çocukların anlayacağı şekilde yalın ve akıcı bir dille yazıldı.cimen erengezgin roportaji

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Özellikle keyifle okuyacaklarına inandığım bir kitap Gezginname. Sıkılmadan, zorlanmadan, dikte ettirilmeden, kalplerine dokunacağını düşündüğüm öyküleri seveceklerdir.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Nisan ayında İzmir Kitap Fuarı’nda görüşmek üzere.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.