Cihad Kök Sözleri

Facebook, Twitter, Tumblr, Instagram gibi sosyal medyada özlü sözleri, resimli sözleri paylaşılan, binlerce hayranı olan Tuzu Uzatır Mısın Hayat, Hayattan Laf Açılmışken kitaplarının yazarı Cihad Kök’ün en güzel sözleri:

Fazla kilolarına takılma. Un, tuz, şeker üç beyazı kesince sorun az ya da çok hallolur galiba. Tatlıya da biraz ara vermelisin ve yatmadan önce yemeklere son! Burayı atlama. Ama çok daha mühim olan ‘’varlıkları fazlalık’’ insanları eritebilmek hayatında. Bunu da çok umursamayarak başarabilirsin ancak unutma. ‘’Diyet’’ gibi hep bir sonraki “pazartesiye” bırakma. Bugünden itibaren bir olmaması gerekenlere bir nokta koy hayatında! Bugünden önlem almazsan o fazlalıklar, rahat nefes almana engel olabilirler yoksa. Baş dönmelerin de olabilir ara sıra. Muhtemelen yetersiz ve dengesiz beslenme, tansiyonun düşmüştür mutlaka. Stresten uzak ılık ve ya soğuk bir duş ve bir tabak çorbayla bu durum normale döndürülebilir. Ama güzel ve sözler ve yalanlarla başını döndürmelerine sakın izin verme. Sonrasında üzülürsün! O zaman ne yapılır maalesef hiç bilmiyorum işte! Kendine dikkat et.

Kadınları mutlu etmek zor değildir aslında, yeter ki samimi olun onlara.  Çiçek almayı unuttum değil; param yoktu deyin mesela.  Patron mesaiye bıraktı değil, arkadaşlarla çıkacağız deyin onlara. Arkadaşlarınızla çıkmanıza kızıp, dudak düşürüyorlarsa da; sizinle daha çok vakit geçirmek içindir o tafralar da. Yoksa turşunuzu kurmayacaklar; emin olun hiç bir zaman asla. Aldığınız çiçekler değildir onları mutlu eden, duygularınızı somutlaştırıp kalbinizi ellerine bırakıvermenizdir; yüzlerindeki çocukça tebessümü ettiren. Ve kalbinizin çiçeklere dönüşmüş halidir onları güldüren.  Bu yüzden vazgeçemez kadınlar çiçeklerden, o çiçekleri kalbinize benzettiklerinden. Yoksa çiçek çokta önemli değildir, zira ben hiç görmedim kadınlardan çiçek yiyen. Sahiplenilmeyi sever kadınlar; ‘’kendi ayakları üstünde durma felsefeleri’’ güçlü görünme kaygısından. Hesap sorar gibi değil, tebessümle ‘’nerdeydin’’ dediğiniz zaman; size tüm günü anlatıverirler o an. Ama sıkıldığınızı belli etmeyin; otobüste bi kaç durak ayakta gittikten sonra, biraz oturup tekrar yaşlı teyzeye yer vermek zorunda kaldığını da anlattığı zaman. Dinlenilmeyi sever kadınlar; düşüncelerine değer verildiğinde eşsiz bir huzura kavuşurlar. Düşüncelerine değer verdiğiniz an, yine karlı çıkan siz olursunuz o zaman, sizi yere göğe sığdıramazlar; o kadar büyütürler ki taşırırlar sizi odalardan sokaktan. Çocuktur aslında bütün kadınlar; bu yüzdendir nazlanmalar; elinde değildir ki; hala içindedir elinde pamuk şekeri saçında kurdeleyle koşturan küçük kızlar. Ve annedir bütün kadınlar; bu yüzden her zaman sizden bir adım ötede yaşarlar; çünkü geleceğinizi onlar kurarlar.

Her insan mutlu olmayı hak ediyor bence. En çok da en çok sevdikleri tarafından kırılmış olanlar hem de.

Bazen öyle zamanlar oluyor ki sanki hüzünde kampanya var gibi, bir alana bir bedava gibi, dondurmadan ya da cipsten bedava çıkmış gibi, sanki şanssızlık en büyük şansın gibi.

Ben artık yanılmak istemiyorum. Yanıltanları da istemiyorum.

Birilerinin kalbini kırdığı için mutlu olanlar bilmeliler ki; bugün muhtelif yerlerinde kullandıkları kına, günü gelince işe yaramayacak.

Bazı insanlar olmamış. Cık! Sevmedim.

Konu nedir bilmiyorum ama sadece biraz zamana ihtiyacı var. Geçecek, bitecek, düzelecek!

Hiçbir zaman anlamadım matematikten. Bu yüzden hesap edemeyişim, neler yapabileceklerini insanların hallerinde.

Bir beyaz kâğıttı içim, kimleri nasıl hatırlamam gerektiği ne benim seçimimdi ne tercihim. Bugün kimi nasıl hatırlıyorsam sebep, kalemi kimin nasıl tuttuğudur ellerinin.

Ne kusursuz olmak gibi bir niyetim var. Ne de melek olduğumu dillendirdiğim iddialar. Lütfen kusuruma bakın, yoksa gönlüm kalır!

Bakmayın siz, hayat kimseye çok iyi davranmıyor. Sadece bazılarımız tebessüm ederken biraz daha iyi rol yapıyor.

Bilmiyorum nasıl beceriyorlar gram kemik olmayan kalbi kırmayı acaba?

Olur biter, geçer gider. Ama canımı yaka yaka yutkunduğum şeyler var. Olup bitmeyen, geçip gitmeyen.cihad kok resimli sozleri

”Hayırlısı olsun.” demeyi öğrendiğim gün; hayallerimden vazgeçtim.

Hayat güzel de, de-leri var işte.

Hayat kimseye çok iyi davranmıyor; sadece bazılarımız gülerken biraz daha iyi rol yapıyor.

Hasretin bir son kullanma tarihi olmalı.

En çokta kendimi özledim. Oysa ne de güzel gülerdim.

3.3/5 (43)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.