Ciguli Sözleri

Ciguli’nin En Güzel Sözleri, Ciguli’nin Roman Değilim Sözleri, Ciguli’nin Özlü Sözleri, Ciguli’nin Hayat Hikayesi, Ciguli’nin Binnaz Sözleri, Ciguli’nin Söylediği Sözler, Ciguli’nin Komik Sözleri, Ciguli’nin En Komik Sözleri.

Seslendirdiği Binnaz adlı parça ile tanıdığımız sanatçı Ciguli’nin sözleri:

Ben Roman değilim, Romanca iki laf bilmiyorum. Annem babam Müslüman Türk, adları, yerleri belli Haskova’da.

Biz beşkardeştik, annem babam bize para yetiştiremezlerdi, çok fakirdik be hocam, anlıyon mu?

Rahmetli oldu babam, ben 15 yaşında oldum, yok kim artık baksın aileyi? Bir kişi annem çalışıyor, para yetmezdi ki. Onun için ben düğünlere gider oldum. Su içemeyecek, yemek yemeyecek parasız günler oldu. Ama hocam ben yine böyle şendim yani. Sonra elektrikten kulübem yandı, çoluk çocuk dışarıda kaldık. Onlar ağlarlardı, ben gülerdim hocam. Sonra başladık kiradan kiraya gezmeye. Ben düğünlerden 20 leva falan kazanırdım.

Haskova’dan geçen Türk otobüslerinin, TIR’larının yanına gidip kaset isterdim onlardan. İbrahim Tatlıses’e, Ferdi Tayfur’a  ve İbrahim Tatlıses’e çocukluğumdan beri hayranım.. Çocuklarımın adını bile İbrahim ve Ferdi koydum.

Evlendiğim kız bizim kasabadan Türk kızı Ayten. Ayten 15 sene tütün fabrikasında, çimento fabrikasında çalıştı, şimdi evde oturur.Ciguli Sozleri

Burada kazandığım ilk parayla ağabeyimle beraber gidip ikişer tabak işkembe çorbası içtik Kumkapı’da. Bir de kavun, karpuz çok yedim. Biz oralarda göremezdik, tadamazdık, yoktu paramız ki, çok fakirdik be hocam.

Ben Hint filmlerini çok severdim, çok bakardım. Hintleri de çok seviyom. Hocam Avare’yi çok severim, Raj Kapoor’u öyle. İnce sesleri çıkarmasını o filmdeki kadından öğrendim. Bir anda iki ses çıkartıyorum, bu da çok zor bir şey, çok imkânsız yani. Her lisanda söylerim Romence, Rumca, Hintçe.

3.6/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.