Charles Lamb Sözleri

Charles Lamb’in Söylediği Sözler, Charles Lamb’in Hayatı, Charles Lamb’in Yaşamı, Charles Lamb’in Söylemiş Olduğu Özlü Güzel Sözler.

Charles Lamb’in Söyledimiş olduğu güzel sözleri paylaşmadan önce Charles Lamb’in kısaca tanıyalım, Charles Lamb Kimdir?

İngiliz deneme yazarı, eleştirmen ve şair Charles Lamb10 Şubat 1775 yılında Londra’da doğdu. Babası bir parlamento üyesinin sekreteriydi. Ablası tarafından yetiştirildi. 1782-1789 yıllarında Christ’s Hospital’de çalıştı. Orada Samuel Taylor Coleridge ile elli yıl sürecek arkadaşlığı başladı. Din adamı olmak istiyordu, fakat kekemeliği yüzünden vazgeçti. 1792’de “East İndia House”da (Doğu Hindistan Şirketi) görev aldı ve bu görevini otuz üç yıl sürdürdü. Bir ruhsal bunalım anında annesini bıçakla öldüren ablası Mary’nin bakımını üstlendi. 1823’te Mary ile birlikte İslington’da bir çiftlik evine çekildi. Yaşamı para sıkıntısı ve ablasının hastalığının üzüntüsü içinde geçti. Charles Lamb 27 Aralık 1834 Edmonton’da öldü.

İngilizce bir çocuk kitabı olan Tales from Shakespeare ve Essays of Elia adlı eserleri ile tanınan İngiliz deneme yazarı Charles Lamb’ın sözleri:

İnsan, kumar oynayan bir hayvandır.Charles Lamb SozleriCharles Lamb Güzel Sözleri,Charles Lamb Özlü Sözleri,Charles Lamb Kitap Sözleri, Charles Lamb Kimdir, Charles Lamb Kitap Alıntıları, Charles Lamb Resimleri, Charles Lamb Hayatı, Charles Lamb Anlamlı Sözleri

Her yeni yılın ilk günü, her insanın doğum günüdür.

Bir çocuk sütle ve övgüyle beslenir.

3.17/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.