Cesur Yürek Film Replikleri

10 dalda Oscar’a Aday olan Bir Başyapıt Özgün Adıyla Braveheart Yani Cesur Yürek

Cesur Yürek filmi William Wallace’ın hayatını anlatmaktadır.

1995 yılında gösterime giren İngilizce adı ile Braveheart Türkçe adı ile Cesur Yürek filmi sinemalarda büyük bir başarıya imza atmıştır.

Cesur Yürek filminin yönetmenliğini dünyaca ünlü Avustralya asıllı Amerikalı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Mel Gibson yapmıştır. Ayrıca Mel Gibson filmde William Wallace karakterini canlandırmıştır.

Cesur Yürek Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Cesur Yürek filminin oyuncu kadrosunda; Mel Gibson, Sophie Marceau, Stephen Billington, Peter Hanly, Brian Cox, Mhairi Calvey, Sean McGinley, James Cosmo, Sandy Nelson, Catherine McCormack, Brendan Gleeson, Alex Norton, Rupert Vansittart, Sean Lawlor, James Robinson, Gerda Stevenson, Andrew Weir rol almıştır.

Cesur Yürek Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Cesur Yürek filminde; William Wallace karakterini Mel Gibson, Genç William karakterini James Robinson, Malcolm Wallace karakterini Sean Lawlor, John Wallace karakterini Sandy Nelson, Campbell karakterini James Cosmo, Prenses Isabelle karakterini Sophie Marceau canlandırmıştır.

Cesur Yürek filminin resimli, en güzel, unutulmaz replikleri:

Özgürlük!

Özgür bir kalbin var. Onu takip edecek cesaretin olsun.

İngiliz tarihçiler benim bir yalancı olduğumu söyleyecekler ama tarih, kahramanları asanlar tarafından yazılıyor.

Ben William Wallace, geri kalanlarınızın canı bağışlanacak. İngiltere’ye geri dönün ve onlara orada deyin ki; İskoçya’nın kızları ve çocukları artık sizin değil. Onlara İskoçya’nın özgür olduğunu söyleyin.

Hepimizin sonu ölümdür. Asıl soru nasıl ve neden olduğudur.

Kalbin özgür. Onu izleyecek kadar cesur ol.

Bayraklarınızı indirin ve doğruca İngiltere’ye dönün. Yolda gördüğünüz her evde durup 100 yıldır yaptığınız hırsızlıklar, işlediğiniz cinayetler ve tecavüzler için sizi affetmelerini isteyin. Bunu yap, adamların yaşasın. Yapmazsan, hepiniz bugün ölürsünüz.cesur yurek resimli film replikleri

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz.

Savaşabileceğini biliyorum. Ama bizi büyük yapan aklımızdır.

Evet, savaşırsanız ölebilirsiniz. Kaçarsanız biraz daha yaşayabilirsiniz. Ama bundan yıllar sonra yatağınızda ölümü beklerken, o yaşadığınız günleri bu günle değiştirmeyi hayal edeceksiniz. Bu fırsatı düşleyeceksiniz ve bu günlere dönüp şunu söylemek isteyeceksiniz. Hayatlarımızı alabilirler! Ama özgürlüğümüzü asla elimizden alamazlar! Özgür İskoçya!

2.67/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.