Cennete Otostop-Adem Özköse

Farklı Dinden İnsanların İslam’la Nasıl Tanışıp Müslüman Olma Hikayelerini Anlatan Adem Özköse’nin Röportajlarından Kitap Haline Gelen Bu Güzel Eser Kesinlikle Okunması Gereken Bir Kitap.

Adem Özköse’nin Müslüman olmuş insanlarla yaptığı röportajlarından oluşan bir kitapta birçok Müslüman olma hikayesi var.

Yazar Adem Özköse’nin Cennete Otostop Hidayet Öyküleri kitabı 2015 yılında 11. Baskısı Pınar Yayıncılık etiketi ile çıktı.

Pınar Yayıncılık tarafından yayımlanan Adem Özköse’nin Cennete Otostop Hidayet Öyküleri kitabı 191 sayfadan oluşmaktadır.

Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken, kimisi bir misyonerken, kimisi de uyuşturucu kaçakçısıyken İslam’la tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Bu röportajlar esnasında mühtedilerin gözyaşlarına, sevinçlerine ve heyecanlarına da şahitlik ettim. Onlardan yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarını dinledim. İtiraf etmeliyim ki, mühtedilerle yüz yüze röportajlar yaparken dinlediklerimden ben de çok etkilendim.

Bazı hikâyeler günlerce aklımdan çıkmadı; yolda yürürken, kitap okurken veya başımı yastığa koyduğumda, sonradan Müslüman olan bu insanların anlattıklarını, başlarına gelenleri hatırlıyordum. Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip de etkilenmemek elde değildi. Sizin de hidayet öykülerini okurken birçok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum.

Adem Özköse’nin Cennete Otostop Hidayet Öyküleri kitabından alıntılar:

Bir kitaba önsöz yazmak, kimi zaman o kitabı kaleme almaktan daha zor oluyormuş. ”Cennete Otostop” adını verdiğim kitabıma önsöz yazmak için uğraştığım şu dakikalarda bunu çok daha iyi anlıyorum. En iyisi baştan başlayıp, bu kitabın nasıl ortaya çıktığını anlatmak…

Hidayet öykülerinin bir kitap haline gelmesinde şüphesiz birçok kişinin katkısı oldu.

”Kur’an’ı o kadar çok sevmiştim ki, bir an bile olsun elimden bırakmak istemiyordum. Kur’an’ı okudukça değiştim ve kalbimin, zihnimin, hayatımın Kur’an ile aydınlandığını fark ettim. Kendimi yeni doğmuş bir çocuk gibi hissediyordum. Hatta hiç konuşmak istemiyor ve vaktimi sadece Kur’an okuyarak geçirmek istiyordum.” AbdülhakimCennete Otostop Adem ozkose

İngiltere’de yaşayan insanların bir âdetidir. 13-14 yaşınıza kadar anne ve babanız istediği için kiliseye gidip ayinlere katılır, gençlik çağınıza girdikten sonra da kiliseyi terk edersiniz. Fakat yaşlandığınızda tekrar kiliseye geri dönüp pazar ayinlerine katılmaya başlarsınız. Ben de bu âdete uyarak on dört yaşımdan itibaren kiliseye gitmekten vazgeçtim.

İlerleyen zamanlarda Abdülhakim’in İslam’a sonradan girdiğini, Müslüman olmadan önce Okeroghene Egbedi ismini kullandığını öğrendim.

3/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.