Cem Karaca Sözleri

Tam adı Muhtar Cem Karaca olan oyuncu, besteci ve rock müziği sanatçısı şarkıcı Cem Karaca’nın sözleri:

Ben 79 senesi itibari ile Türkiye’yi terk ettim. Çok kişinin iddia ettiği ya da sandığı gibi ben 12 Eylül askeri müdahalesinden sonra Türkiye’yi terk edipte gitmiş bir insan değilim. Ben 79 senesinde artık ben bu ülke de ben istediğim gibi şarkılar söyleyip, istediğim gibi sözler yazıp, kendimi istediğim gibi ifade edebilme özgürlüğünü maalesef haiz değilim, yani sahip değilim deyip hadi bana eyvallah deyip o ara almış olduğum bir İngiltere ve Almanya turnelerini değerlendirip yurt dışına çıktım. 79 senesinin yanılmıyorsam ya 6 ya da 9 Ocak’ında çünkü sonra bir kez daha geldim. Yanılmıyorsam Eylül ayında 79’un Eylül’ünde geldim. Tekrar bu kez yine ya 6 ya da 9 Ocak itibari ile 80’nin ki daha 12 Eylül’e çok vardı çıktım gittim.

Merhaba gençler ve her zaman genç kalanlar.

Kimsin nesin derseniz, Türküm, Müslüman’ım, Türkiyeliyim.

Ne yalnızlık ne de yalan üzmesin seni. Doğarken ağladı insan, bu son olsun, bu son.

Güneşte demlerim senin çayını yüreğimden süzer öyle veririm.

Eskiden adam gibi oturur meze yerdik, şimdi, meze yer gibi oturup adam yiyoruz.

Zorlu yıllardı, sürgündüm. 1985’te dönünce pek çok söylenti çıktı, yok Başbakan Özal’ın elini öpmüşüm, dönekmişim, şuymuşum buymuşum. Sonra şöyle cevap verdim: Ben döneksem döndüm diye memleketime, döndüm baba, döndüm işte, oh be.

Hepsi zamanında peşimden dolaşan bir sürü magazin yazarı, hakkımda olmadık laflar yazdılar gazetelerde. Dar günümde dost düşmanım belli oldu diyor ya Pir Sultan Abdal.Cem Karaca Sozleri

Türkiye Cumhuriyeti ister askeri ister sivil yönetimlerde bir şarkıyla yıkılacak kadar çürük temellere dayanıyorsa o zaman bu çok ciddi bir tartışma konusudur.

Turgut Bey’in şahsında babacan, sanata, sanatçıya, sporcuya, yani bir ülkeyi nasıl tanıtırsınız? Sanatınızla, sporunuzla, kültürünüzle tanıtırsınız. Bunlara değer veren bir başbakan gördüm. Turgut Özal hakkında.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.