Çalıkuşu 1986 Replikleri

1986 Yapımı Çalıkuşu Dizisinin Oyuncuları, Çalıkuşu Dizisinden En Güzel Sözler, Çalıkuşu Dizisinden En Güzel Replikler, Çalıkuşu 1986 Dizi Oyuncuları Kimlerdir, Çalıkuşu 1986 Dizisinin Konusu, Çalıkuşu Dizisinin Eski Versiyonunun Oyuncuları, Çalıkuşu 1986 Dizisinin Yönetmeni Kimdir, Çalıkuşu Dizisinin Eski Versiyonu Kaç Bölümdür, Çalıkuşu 1986 Dizisi Hakkında.

Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanından aynı adla televizyon dizisi olarak uyarlanan yapım yılı 1986 olan Çalıkuşu dizisi Trt ekranlarında 7 bölüm olarak her pazar akşamı yayınlanmıştır.

Çalıkuşu dizisinin yönetmenliğini Osman F. Seden yapmıştır.

1986 yapımı Çalıkuşu dizisinde Kamuran karakterini Kenan Kalav, Feride karakterini Aydan Şener canlandırmıştır.

Çalıkuşu Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Çalıkuşu dizisinin oyuncu kadrosunda; Aydan Şener, Kenan Kalav, Sadri Alışık, Mine Çayıroğlu, Eşref Kolçak, Hayati Hamzaoğlu, Kaya Akarsu, Tomris Oğuzalp, Savaş Başar, Seray Gözler, Tilbe Saran, Cengiz Sezici, Sümer Tilmaç, Yalçın Avşar, Ali Şen, Mübeccel Vardar, Reha Yurdakul, Osman F. Seden gibi ünlü oyuncular yer almıştır.

Çalıkuşu Dizisinin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?calikusu kitap romani 1986 Replikleri

Çalıkuşu dizisinde; Çalıkuşu Feride karakterini Aydan Şener, Kamuran karakterini Kenan Kalav, Miralay Hayrullah Bey karakterini Sadri Alışık, Binbaşı Nizamettin Bey karakterini Hayati Hamzaoğlu, Şeyh Yusuf Efendi karakterini Eşref Kolçak, Recep Efendi karakterini Ali Şen, Hatice Hanım karakterini Tomris Oğuzalp, Vali karakterini Osman F. Seden, Feridun karakterini Sümer Tilmaç, Munise karakterini Mine Çayıroğlu, Feride’nin Annesi karakterini Melek Akarsu, Yüzbaşı İhsan karakterini Kaya Akarsu, Müjgan karakterini Seray Gözler Yeniay, Ayşe Teyze karakterini Diler Saraç, Besime Teyze karakterini Saime Bekbay, Aziz Enişte karakterini Kamuran Yüce, Bursa Maarif Müdürü karakterini Savaş Başar, İstanbul Maarif Müdürü karakterini Baki Tamer, Neriman karakterini Nil Burak, Nazmiye karakterini Tilbe Saran, Burhan karakterini Cengiz Sezici, Sabahat karakterini Gülen Karaman, Ferhunde karakterini Suzan Aksoy, Cemil karakterini Arslan Kacar, Gülmisal Kalfa karakterini Muadelet Tibet, Reşit Bey karakterini Reha Yurdakul canlandırmıştır.

Çalıkuşu Dizisinin Konusu: Küçük yaşlarda anne ve babasını yitirerek, teyzesinin yatılı olarak verdiği Fransız okulunda okuyan Feride’nin, haşarılıklarına rağmen cezadan kaçması nedeniyle takılan lakabıdır Çalıkuşu. Büyüdüğünde göz alıcı güzelliğiyle ile dikkat çeken Feride, aşık olup nişanlandığı Kamuran’ın başka bir kızla ilişkisini öğrenince evden kaçar. Öğretmenliğe başlayan Feride, gösterişli güzelliğinin başına dert açması sonucu, sürekli tayinlerle bir sürgün gibi yaşar. Bir baba kız gibi yanında yaşamaya başladığı ölümcül hasta Doktor Hayrullah Bey ile dedikodular nedeniyle göstermelik olarak evlenir. Harullah Bey, Feride’nin Kamuran’ı hala sevdiğini anlayarak kavuşmaları içi çaba sarf ederler.

Çalıkuşu dizisinden en güzel replikler:

Feride: Benim babam Nizamettin Bey adında bir Süvari Binbaşıydı. Annemle evlendiği sene Diyarbakır’a göndermişler. Gidiş o gidiş artık bir daha İstanbul’a dönememiş. Diyarbakır’dan Musul’a oradan Hanıkın’a, Bağdat’a ve nihayet Kerbela’ya geçmiş. Ben orda dünyaya gelmişim. Babam ne zaman başka bir yere naklini istese bir zorlukla karşılaşırmış. Herhalde bu ıssız bucaksız çöllerde bu kadar iyi hizmet veren bir zabiti yerinden uzaklaştırmak istememişler. Annemi bana benzetirler ama zavallı kadın sıhhatçe hiç bana benzememiş. Bitmek tükenmez bilmek seyahatlerde dağların sert havasına, çöllerin ateşine dayanamamış. Nihayet hastalığı artınca, babam hiç olmazsa onu İstanbul’a götürmek için bir aylık izin istemiş ve hemen yola çıkmış. Mahfeler içinde çölü geçip denize kavuşmamış hala hatırımdadır.

Feride: Babam bende daima sert bir erkek hatırası bırakmıştır. Fakat annemi ayakta görünce sevinçten çılgına döndü. Bu bizim bir arada geçirdiğimiz son gün oldu.

Feride: Ertesi gün annemi odasında açık bir sandığın kenarında dudaklarında kan lekesi ölmüş bulduk. Zavallı annemi bir yabancı toprakta bıraktıktan sonra babam beni İstanbul’a teyzelerimin yanına göndermeyi bir vazife bilmiş tabi.

Kamuran: Ne gülüyorsun Feride?
Feride: Hiç sen deminden beri tuvaletinle uğraşırken ben de Allah seni yanlış yaratmış diye düşünüyordum. Ben erkek olacakmışım sen de kız.
Kamuran: Napardın erkek olsaydın?
Feride: Allahın emri peygamber efendimizin kavliyle seni kendime alırdım.
Besime Teyze: Şimdi de olmayacak iş değil ki kızım. Sen Kamuran’a varırsın o senin tuvaletinle meşgul olur sen de çarşı pazar işleriyle.

Neriman: Buranın mehtabını da hiç bir yere değişmem.
Feride: Acaba burda başka mehtap mı doğuyor efendim!

Feride: Adın ne senin tatlı şey?calikusu 1986 dizisi sozleri replikleri
Kamuran: Kamuran.
Feride: Hımm. Yazık ben Kamuranlarla hiç geçinemem.

Müjgan: Anlaşıldı kızım sen Kamuran’ı sahiden seviyorsun.
Feride: Ne dedin, ne dedin?
Müjgan: O pis çiyanı sahiden seviyorsun dedim.

Feride: Ona karşı duyduğum kin ve nefret günden güne artıyordu. Niçin nefret ediyordum o kadar! Buna kendimde mantıklı bir cevap bulamıyordum.

4.18/5 (34)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.