Cahide Sultan’la Çay Saati-Cahide Sultan

Cahide Sultan’ın En Güzel Tarifleri, Cahide Sultan’ın Cahide Sultan’la Çay Saati Kitabından Pasta, Kek, Kurabiye, Börek, Çörek, Poğaça, Salata, Atıştırmalık, Şerbetli Tatlı, Sütlü Tatlı, Helva Tarifleri.

Yemek tarifleri ile ünlü Cahide Sultan’ın ilk kitabı Cahide Sultan’la Çay Saati yayımlandı.

Cahide Sultan’ın Cahide Sultan’la Çay Saati kitabı Hayykitap tarafından yayımlandı.

Hayykitap’tan çıkan Cahide Sultan’ın Cahide Sultan’la Çay Saati kitabı 288 sayfadan oluşmaktadır.

cahidejibek.com’un yazarından pastalar, kekler, kurabiyeler, börekler, çörekler, poğaçalar, salatalar, atıştırmalıklar, şerbetli tatlılar, sütlü tatlılar, helvalar.

Cahide Sultan’ın Cahide Sultan’la Çay Saati kitabından alıntılar:

Cahide Sultan yemek bloğu yazarları arasında ayrı bir yere sahip. Çok takip ediliyor, çok seviliyor. Verdiği tarifler tutuyor. Annemizin evindeki gibi sahici, abartısız, kolayca uygulanabilen tarifler paylaşıyor. Hem de her evde kolayca bulunan malzemeyle, bardak kaşık ölçüsüyle.

Cahide’yi takip eden hanımların mutfakları şenleniyor. Kendisi de 4 çocuk annesi olan Cahide Sultan ailesi için her gün en iyisini, en sağlıklısını pişiriyor ve kendi mutfağında pişenleri paylaşıyor.

Bu kitabın diğer yemek kitaplarından önemli bir farkı var. Tarifleri takipçileri seçti. Yani, en çok ilgi gören; birçok mutfakta defalarca denenmiş, tadılmış, beğenilmiş 150’den fazla tarif var bu kitapta. Tamamı fotoğraflı, en ince detayına kadar anlatılmış. Poğaçadan pastaya, salatadan sarmaya çay saati için tüm ihtiyaçlar düşünülmüş.

Cahide Sultan’ın takipçileri, bu kitapta da yer alan bazı tariflerine garantili tarifler ismini vermiş. Yazar, bu ismin hikâyesini şöyle anlatıyor: Evde kendi kendime hazırladığım tarifleri bir blog sayfasında paylaşma ihtiyacı hissettim.

Çok şükür, yazdıklarımı takip edenler, evinde deneyenler, deneme sonuçlarını bana memnuniyetle yazanlar oldu. Her biri defalarca denenen, beğenilen tariflerin namı garantili tariflere çıktı.Cahide Sultanla cay Saati Cahide Sultan

Kitap sadece tarif vermekle kalmıyor. Böreğin içi hamur kalmasın, kek daha iyi kabarsın diye detaylı bilgiler veren bölümler, çayı daha iyi demlemek için yazılar da hazırlanmış. Mutfakta ekonomik, pratik olmak, katkı maddelerinden uzak sofralar kurmak, evin ihtiyacını evde hazırlamak için ipuçları sunulmuş.

3.9/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.