Büyük Hesaplaşma Replikleri-Heat Replikleri

Heat Büyük Hesaplaşma Filminin Replikleri, Heat Büyük Hesaplaşma Filminin Oyuncuları, Heat Büyük Hesaplaşma Filminin Karakterleri, Heat Büyük Hesaplaşma Filminin Sözleri, Heat Büyük Hesaplaşma Filminin Konusu, Heat Büyük Hesaplaşma Filminin Yönetmeni Kimdir.

Orijinal adı Heat olan Büyük Hesaplaşma filmi 1995 yapımıdır. Özgün adı Heat olan Büyük Hesaplaşma filminin Michael Mann’dır.

Heat yani Büyük Hesaplaşma filminde; Tam 125 tane mekan kullanılmıştır. Ünlü sokak çatışması sahnesi bile Los Angeles’ın en işlek caddesi trafiğe kapatılmıştır.

Büyük Hesaplaşma Filminin Oyuncuları: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore, Diane Venora, Amy Brenneman, Ashley Judd, Natalie Portmanbuyuk hesaplasma heat replikleri

Büyük Hesaplaşma Filminin Konusu: Miami Vice ile televizyon tarihinin en önemli polisiye dizisini gerçekleştiren Michael Mann, suç dünyasını en iyi yansıtan filmlerden biriyle çıktı karşımıza. Kovalanan, ekibiyle birlikte büyük soygunlar gerçekleştirilen usta bir soyguncu Neal McCauley’dir. Kovalayan ise başarısız bir evliliğin içindeki inatçı ve akıllı polis dedektifi Vincent Hanna’dır. Los Angeles dekorunda birbirine çok benzeyen ve aslında başka şartlarda iki iyi dost olabilecek bu iki sıkı adam arasında büyük bir kovalamaca yaşanıyor

Büyük Hesaplaşma filminde; Vincent Hanna karakterini Al Pacino, Neil McCauley karakterini Robert de Niro, Chris Shiherlis karakterini Val Kilmer, Charlene Shiherlis karakterini Ashley Judd, Lauren Gustafson karakterini Natalie Portman, Michael Cheritto karakterini Tom Sizemore canlandırmıştır.

Büyük Hesaplaşma filminden en güzel replikler:

Eğer ikimizden birisinin karısı dul kalacaksa bu benimki olmayacak. Vincent Hanna

Bu eve gelip karımla yatabilirsin, onun koltuğunda oturabilirsin ama benim televizyonumu seyredemezsin.

Bir banka soymak, bir banka açmaktan daha büyük bir suç değildir.

Işıklar Şehri… Fiji’de fosforlu yosunlar yılda bir kez suyun yüzeyine çıkıp böyle görünürler. Neil McCauley

Tek başımayım, yalnız değilim. Neil McCauley

Hayatına ilişki sokma ki, polis baskını olacağını hissettiğinde 30 saniye içinde her şeyi bırakıp gidebilesin. Neil McCauley

Yani ben seni yakalamaya gelince o kadını bırakıp gidecek misin? Hoşçakal bile demeden? Neil McCauley

Devamlı aynı rüyayı görüyorum. Büyük bir şölen masasında oturuyorum. Üzerinde çalıştığım bütün cinayetlerin kurbanları da orada. Bana boş göz çukurlarıyla bakıyorlar. Çünkü başlarından vuruldukları için ağır kanamaları var. O vücudu balon gibi şişmiş olanlar da orada. Çünkü onları öldürüldükten 2 hafta sonra bulmuştum. Komşular kokudan şikayetçi olmuşlardı. İşte hepsi orada, karşımda oturuyorlar. Neil McCauleyBuyuk Hesaplasma replikleri

Vincent Hanna: Yüz yüzeyken söyleyeyim… Seni vurmam gerekirse bu hiç hoşuma gitmez. Ama seninle dul bırakacağı bir karısı olan bir adam arasında seçim yapacak olursam dostum, sen kesinlikle ölürsün.
Neil McCauley: Olaya bir de öteki tarafından bak. Ya beni köşeye kıstırırsan da ben seni öldürmek zorunda kalırsam? Ne olursa olsun beni durdurmana izin vermem. Yüz yüze konuştuk. Ama bir an için bile tereddüt etmem.

Vincent Hanna: Hiç normal bir hayat istemedin mi?
Neil McCauley: Ne o? Mangal ve futbol mu?

2.5/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.