Bir Fransız Romanı-Frederic Beigbeder

Bir Fransız Romanı’nın Yazarı Kimdir, Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı Kitabının Konusu, Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı Kitabından Sözler, Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı Kitabının Özeti, Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı Kitabı Hakkında.

Özgün adı Un Roman Français olan Fransız yazar ve eleştirmen Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı adlı kitabı Sel Yayıncılık çıktı.

Sel Yayıncılık tarafından yayımlanan Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı kitabın Türkçe çevirisini Renan Akman yapmıştır.

Renan Akman’ın Türkçe çevirisini Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı kitabı 224 sayfadır.

Aşkın Ömrü Üç Yıldır‘ın Yazarından Yeni Bir İtirafname

Fransız edebiyatının mavi kanlı serserisi, gözaltında divana uzanıyor, adalet sisteminin çarklarında kişisel tarihini hatırlamaya çalışıyor. Ağabeyinin ödüllendirildiği bir dünyada cezalandırılan bir kardeşin sorgulaması: Frédéric Beigbeder’in son itirafnamesi, Bir Fransız Romanı.

Bu, aşkta uğradıkları hayal kırıklığının öcünü almak için sonunda anne babalarının rüyalarını gerçekleştiren iki çocuğun hikâyesi.

Bu, intihar etmiş bir ülkede büyüyen ve başarısız evliliklerinin yol açtığı depresyonda boğulan bir anne baba tarafından yetiştirildiği için melankolik olan bir erkek çocuğun hikâyesi.

Bu, kültürlü büyük taşra burjuvazisinin ölümünün ve şövalye ruhlu eski soyluluğun değerlerinin yok oluşunun hikâyesi.

Bu, insanları kazandığına inandırarak iki savaş kaybetmeyi, sonra da, hiçbir değişiklik olmamış gibi yaparak sömürge imparatorluğunu kaybeden hüzünlü bir ülkenin hikâyesi.

Benim yaşadığım hayat bu işte: bir Fransız romanı.

Frederic Beigbeder’in Bir Fransız Romanı kitabından alıntılar:

Romanda hikaye bahanedir, kanvastır; önemli olan geride varlığı hissedilen insan, bize seslenen kişidir. Bu güne kadar, edebiyatın daha iyi bir tanımını bulmadım: Edebiyat bize bir insan sesi duyurur. Amaç bir serüven anlatmak değildir, roman kişileri, belki de ağabeyimiz, yakınımız, dostumuz, atamız, tıpatıp benzerimiz olan bir başka insanı dinlememize yardımcı olurlar.Bir fransiz Romani Frederic Beigbeder

Kapitalizmin buyruğu-hoşa giden her şey zorunludur-, Hıristiyan suçluluk duygusu-hoşa giden her şey yasaktır-kadar budalaca.

Ahlaken yoldan çıkanların tutuklanması diktatörlüğün başlangıcıdır.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.