Bill Gates’in 2018 Yılı Kitap Önerileri

Dünyanın En Zenginler İnsanlarından Biri Olan Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’in 2018 Yılı Kitap Önerileri.

Bill Gates hangi kitapları okuyor? Bill Gates’in okuduğu kitaplar nelerdir, kitap önerileri, kitap tavsiyeleri hangi kitaplardır, okuduğu yazarlar ve kitapları nelerdir?

Dünyaca ünlü Amerikalı yazar, yazılımcı, girişimci, yatırımcı ve iş adamı, Forbes dergisi tarafından dünyanın en zenginlerinden biri olarak gösterilen, Bill Gates’in kitap önerileri.

Bill Gates’in Bu Yaz Okumanızı Tavsiye Ettiği 5 Kitabın Listesi:

Factfulness-Hans Rosling

Kitabın adı olan Factfulness kelimesi yazar Rosling tarafından üretilmiştir. Factfulness kelimesi ‘’tahmine gerek kalmaksızın delillerle görüşünüzü kanıtladığınızda hissettiğiniz doyum’’ anlamına gelen bir kelimedir. Hans Rosling’in Factfulness eseri dünyaya bakış açışını değiştirecek. Hans Rosling, Factfulness eserinde, Dünya hakkında birçok anekdotun yer aldığı bu eserde, dünyamız ile ilgili birçok bilgi yer verecek ve dünyanın düşündüğümüzden çok daha iyi durumda olduğunu anlatacak.

Leonardo da Vinci-Walter Isaacson

Amerikalı yazar Walter Isaacson’un kaleme aldığı bu biyografi türündeki kitap, Rönesans’ın ünlü isimlerinden ressam, mucit, mühendis, mimar, müzisyen, heykeltıraş ve yazar Leonardo da Vinci’nin hayat hikayesini anlatmaktadır.

Origin Story: A Big History of Everything-David Christian

Dünyaca ünlü Amerikalı tarihçi David Christian tarafından kaleme alınan bu eserde; Evrenin hikayesi anlatılıyor.

Everything Happens for a Reason-Kate Bowler

Yazar Kate Bowler,  Duke Divinity adındaki bir teoloji üniversitesinde profesördür. Kitapta Kate Bowler’ın kendi hayat hikayesini anlatılmaktadır. Kanser olduğunu öğrenen Kate Bowler, kanser tanısı konulduktan sonraki ruh dünyasını, içsel yolculuğunu kitapta anlatıyor.

Lincoln in the Bardo-George Saunders

Eski Amerika Birleşik Devletler Başkanı Abraham Lincoln’un hayatı anlatılan eser George Saunders’ın ilk romanı.  Romanda tarihi metinlerden de alıntılar bulunmaktadır.

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.