Ben Ölmeden Önce-Lauren Oliver

Amerikalı Kadın Yazar Lauren Oliver’in Sinemaya Uyarlanan Gizem, Dram Yüklü Romanı; Ben Ölmeden Önce

Özgün adı Before I Fall olan Ben Ölmeden Önce romanı ilk kez 2010 yılında yayımlandı.

Lauren Oliver’in gençler için yazmış olduğu roman yetişkinler tarafından da büyük bir ilgi görmüştür.  Lauren Oliver’in gençlik edebiyatı türündeki romanı Ben Ölmeden Önce birçok ödüle aday olmuştur.

Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce romanı Goodreads Choice Awards Best Young Adult Fiction ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce eseri Goodreads Choice Awards Best Debut Goodreads Author ve Goodreads Choice Awards Best Goodreads Author ödüllerine de aday olmuştur.

Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce Romanı Sinemaya Uyarlandı.

Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce adlı romanı aynı adla 2017 yılında özgün adı Before I Fall olan Ben Ölmeden Önce filmine uyarlandı.

Ben Ölmeden Önce filminin oyuncu kadrosunda; Zoey Deutch, Halston Sage, Logan Miller, Kian Lawley, Elena Kampouris, Cynthy Wu, Medalion Rahimi gibi ünlü oyuncular yer aldı.

Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce romanı Türkiye’de Artemis Yayınları etiketi ile yayımlandı. Artemis Yayınları etiketi ile 2013 yılında yayımlanan Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce kitabının Türkçe çevirisini Bilge Gündüz yapmıştır.

Artemis Yayınları tarafından yayımlanan Bilge Gündüz tarafından Türkçe çevirisi yapılan Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce kitabının sayfa sayısı 512 sayfadır.

Seçme şansınız yok. Bu kitabı okurken gözyaşlarınız sel olup akacak.

BELKİ sen beklemeyi göze alabilirsin. Belki senin için bir yarın var. Belki senin için bin, üç bin ya da on bin yarın var; banyo yapabileceğin, yuvarlanabileceğin, parmaklarının arasından kum taneleri gibi kaymasına izin vereceğin kadar çok zamanın var.

Ama bazılarımız için yalnızca bugün var. Ve gerçek şu ki, hiçbir zaman, ne kadar zamanın olduğunu gerçekten bilemezsin…

Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce Kitabına Yapılan Yorumlar:

Bu hikaye hızla ilerliyor, her sayfada farklı bir yöne sapıyor, karakterler sevgiden hüsrana, öfkeden şefkate dek değişen çalkantılı duygularla boğuşuyor. Bu kitabı bir anda sonuna kadar okumaktan kendinizi alamayacaksınız! Publishers Weekly

BEN ÖLMEDEN ÖNCE zekice kurgulanmış ve çok dokunaklı bir kitap. Lauren Oliver, yaşamın ve ölümün ne anlama geldiğiyle ilgili sıradışı bir roman yazmış. Kirkus Reviews

Lauren Oliver’in Ben Ölmeden Önce kitabından alıntılar:

Hava durgun ve dondurucu soğuk. Gökyüzü kusursuz, soluk bir mavi. Güneş daha yeni doğduğundan, ufkun üzerine dökülmüş de kendisini temizlemeyecek kadar tembelmiş gibi zayıf ve sulu görünüyor. Öğleden sonra fırtına çıkacağını söylüyorlar ama hiç belli olmaz.

Sonsuza dek aynı günü yaşasam bile ona layık olamam.

3.67/5 (36)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.