Bebeğimin Beslenme Kitabı-Sibel Güngör Kızıltan

Sibel Güngör Kızıltan’ın Bebeğimin Beslenme Kitabı 6-24 Ay Beslenme Planı ve Yemek Tarifleri Kitabını Oku,  Bebek Beslenme Tabloları, Sibel Güngör Kızıltan’ın Bebeğimin Beslenme Kitabı 6-24 Ay Beslenme Planı ve Yemek Tarifleri Kitabından Alıntılar, Bebek Beslenmesi İle İlgili Kitaplar, Bebekler İle İlgili Kitaplar, Sibel Güngör Kızıltan’ın Bebeğimin Beslenme Kitabı 6-24 Ay Beslenme Planı ve Yemek Tarifleri Kitabı Konusu, Bebeğe Hangi Besini, Ne Zaman ve Nasıl Vermeli, Bebeklerde Doğru Beslenme, Ay Ay Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalı, Bebek Yemek Tarifleri Nelerdir, Bebek Beslenmesi 6 Ay, Bebek Beslenmesi 1 Yaş, Bebekler Hakkında Beslenme Kitapları.

ODTÜ Ekonomi mezunu ve Toplum Sağlığı Uzmanı Sibel Güngör Kızıltan’ın Remzi Kitabevi tarafından yayımlanan Bebeğimin Beslenme Kitabı adlı eseri 06-24 aylık bebekler için sağlıklı beslenmeye başlangıç bilgilerine ve yemek tariflerine yer veriyor. Kitapta; bebeklikten çocukluğa kadar sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmanın ilk adımlarının anlatılıyor. Bebeklerde ek gıdalara, besinlere geçiş, aylara göre başlanması gereken besinler ve sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı haline nasıl getirilebileceği anlatılıyor.  Bebeğimin Beslenme Kitabı adlı eserin yazarı Sibel Güngör Kızıltan, Remzi Kitabevi tarafından yayımlanan kitabının telif gelirinin tamamını Koruncuk Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışlıyor.

Sibel Güngör Kızıltan’ın ‘’ Bebeğimin Beslenme Kitabı 6-24 Ay Beslenme Planı ve Yemek Tarifleri ‘’ adlı kitabından alıntılar:

Bebeğimin Beslenme Kitabı, ülkemizde sağlıklı beslenmeyi ve beslenme alışkanlıklarını bebeklikten itibaren ele alan ilk kitap.

Bebeklerimizi beslerken doğru kabul ettiğimiz hangi yanlışları yapıyoruz?

Bebeğe hangi besini, ne zaman ve nasıl vermeliyiz?

Sağlıklı bebek beslenmesinde en yeni bilgiler, yaklaşımlar, besleyici ve yaratıcı tarifler nelerdir?

Bebeğimize ilk verdiğimiz tatlar ve oluşturacağımız yemek düzeni, gelecekteki beslenme alışkanlıklarını etkiler mi?

Bebegimin Beslenme Kitabi Sibel Gungor KiziltanBu kitap, bebeklikten itibaren çocuklarınızı nasıl daha iyi besleyebileceğinizi, sağlıklı beslenme alışkanlığını bebeklikten itibaren kazandırmanın ilk adımlarını tariflerle veriyor.

Pırasa mücverini paylaşmak isterim. Pırasa, bebeklere ve çocuklara yedirilmesi zor bir sebze olduğu için bu tarifi paylaşmayı tercih ettim. Bu tarif, sebze yedirmekte zorlananlar için güzel bir alternatif sunuyor. Bebek ve çocukların birçoğu fırında mücveri severek yerler. Tarife uyularak hazırlanacak yemek, 1 yaşından itibaren çatalla ezilerek rahatlıkla bebeklere yedirilebilir.

3.54/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.