Bazı Sırlar Tek Kişiliktir-Erdal Demirkıran

Yazar Erdal Demirkıran’ın Bazı Sırlar Tek Kişiliktir Romanı Çıktı.

Erdal Demirkıran’ın Bazı Sırlar Tek Kişiliktir kitabı Kashna Kitap Ağacı etiketi ile okurlarla buluştu. Erdal Demirkıran’ın Bazı Sırlar Tek Kişiliktir eseri Kashna Kitap Ağacı tarafından 2017 yılının Ocak ayında yayımlandı.

Kashna Kitap Ağacı tarafından yayımlanan Erdal Demirkıran’ın Bazı Sırlar Tek Kişiliktir kitabının sayfa sayısı 196 sayfadır.

Erdal Demirkıran’ın Bazı Sırlar Tek Kişiliktir kitabından alıntılar:

Gerçek dost arıyorsanız düşmanlarınıza bakın zira gerçek dostlarınız onların arasındadır ve onlar sizi asla şımartmazlar. O kadar ki zirvede dahi olsanız kendinizi bir türlü yüksekte göremezsiniz ve yükselme çabanız hiçbir zaman bitmez, aşarsınız kendinizi. Her ne kadar aleyhinizde konuşsalar da size asla yalan söylemez düşmanlarınız, gerçekçidirler; kötü yönlerinizden bahsettiklerinde onlara kızmak yerine teşekkür etmelisiniz çünkü bunu ancak onlardan öğrenebilirsiniz.

Şaşırtıcı gelecek ama iyi yönlerinizi de en çabuk düşmanlarınız görür ve onları yok etmek için çalışırlar. Hani şu hiç bahsetmedikleri yönleriniz var ya işte onlar sizin en iyi taraflarınızdır. Öyleyse duygusallıktan vazgeçin, düşmanlarınızı önemseyin ve asla unutmayın: Dostlarınızın sizin için yaptıkları bir nevi görevdir de düşmanlarınız size bir iyilik yapıyorsa işte bu hakikaten dikkate değerdir.

Neyse çok uzattım, hiçbiriniz hiçbir halta yaramıyorsunuz vesselam. Bir Düşman

Esasında ‘dikkat’ her şeydir ve biz dikkatli insanları severiz; en çok onlara saygı duyar, onların peşinden gideriz. Mesela doktorumuzun zekası veya aklı bizi o kadar da ilgilendirmez ama dikkatli olması en önemsediğimi şeydir. Okulları birincilikle bitirmiş, IQ’su 180’miş 1.000’miş; bunlardan bize ne dikkatsizse yahut yanlış damarımızı kesmişse? Söz gelimi bir yazar bir kelimeyi ynlış yazarsa ayarımızı bozulur, güvenimiz kaybolur; her kelimede hata aramaya başlarız. Hele de benzer bir hatayı tkrar yaparsa bu aynı yazar ‘dünyanın en akıllı insanı’ olsa kaç yazar?

Öyleyse aranan cevap ‘dikkat’tir sadece; öyle akıl, zeka, inanç, ahlak, bilgi, kurnazlık falan değil. Başarılı insanların ‘bazı sırlar tek kişiliktir’ düşüncesiyle sakladığı sihirli formül de çoğunlukla budur aslında. Velhasıl ‘Algıları yönetmek, zihinleri yerleşmek hatta rüyalara girmek istiyorsanız dikkatli olun yeter.’ diyebiliriz.

Şimdi basit, belki de gereksiz bir konu seçip sadece ‘dikkat’ ederek fark ettiğim, sıradan birkaç soruyla takriben 3 dakika içerisinde algınızı ne şekilde ele geçireceğimi ve sonsuza kadar nasıl aklınızda kalacağımı bir örnekle göstermeme müsaade edin lütfen.

2.78/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.