Batı Trakya Türk Cumhuriyeti-Yalçın Koçak-Ertan Özyiğit

Batı Trakya Türk Cumhuriyeti 100. Yıl Anısına

Yalçın Koçak ile Türkiye’de ve dünyada birçok panelde hem moderatörlük hem de yorumculuk Ertan Özyiğit’in kaleme aldığı Batı Trakya Türk Cumhuriyeti kitabı Wizart Yayınları etiketi ile okurlarla buluştu.

Yalçın Koçak ve Ertan Özyiğit’in yazdığı Batı Trakya Türk Cumhuriyeti kitabı Wizart Yayınları tarafından 2014 yılında yayımlandı.

Wizart Yayınları tarafından yayımlanan Yalçın Koçak ve Ertan Özyiğit’in Batı Trakya Türk Cumhuriyeti kitabı 624 sayfadan oluşmaktadır.

Yalçın Koçak ve Ertan Özyiğit’in Batı Trakya Türk Cumhuriyeti kitabında alıntılar:

Türk insanının genlerinde devamlı batıya gitme isteği vardır.

Bu gen o kadar baskındır ki batıya yolculukta dünyanın kaderini değiştirmiş, birçok devlet kurmuş bir çok devleti tarihten silmiştir.

Batı hikayesini en son noktası olan; Garbi Trakya Müstakil Hükümeti adıyla bilinen Batı Trakya Türk Cumhuriyeti, 31 Ağustos 1913’te Batı Trakya’da ve Rodoplar’da (şimdiki Yunanistan ve Bulgaristan toprakları) kuruldu. Bağımsızlığını ilan eden yeni yönetim, Yunanistan ve Bulgaristan tarafından da tanındı. bati-trakya-ve-turk-cumhuriyeti-yalcin-kocak-ertan-ozyigitArdından ülkenin sınırları belirlendi, ordu kuruldu, bütçe hazırlandı, pul basıldı ve pasaport uygulamasına geçildi. Devlete sembol olarak ay yıldızlı, yeşil, beyaz, siyah renklerden oluşan bayrak belirlendi ve bu bayrak resmi binalara çekildi. Fakat 29 Ekim 1913’te birdenbire bu devletin varlığı sona erdi.

Bu kitapta, sizlere sadece 60 gün var olmuş bir Türk Devleti’nin 100. Yılı anısına ismiyle cismiyle hikâyesini sunuyoruz…

(Uyut, avut, dondur, bunalt, kaçır…)

3.72/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.