Bana Göre Hayatın Anlamı-Jack London

Jack London’ın Kitapları, Jack London’ın Bana Göre Hayatın Anlamı Kitabının Konusu, Jack London’ın Bana Göre Hayatın Anlamı Kitabının Özeti, Jack London’ın Bana Göre Hayatın Anlamı Kitabından Sözler, Jack London’ın Bana Göre Hayatın Anlamı Kitabı Hakkında.

İmge Kitabevi tarafından 2009 yılında yayımlanan Jack London‘ın Bana Göre Hayatın Anlamı kitabının Türkçe çevirisini Yiğit Yavuz yapmıştır.

Yiğit Yavuz’un Türkçe çevirisini yaptığı Jack London‘ın Bana Göre Hayatın Anlamı kitabı 224 sayfadır.

Hep bir kitabım vardı ve diğerleri uyurken ben hep okurdum; uyandıkları zaman yine onlardan biri olurdum, çünkü her zaman iyi bir yoldaştım.

En samimi duygularımla… Jack London

Sadece kırk yıl süren dolu dolu bir hayat… Denizci, işçi, inci avcısı, boksör, serseri, altın arayıcısı, muhabir, sosyalist, militan, gezgin ve müthiş bir yazar… Hangisi daha büyük bir macerayı anlatır; yazı mı, hayat mı?

Jack London, yirmi yıldan kısa süren yazarlık kariyerine elliden fazla eser sığdırmış, edindiği deneyimleri hayal gücünün yaratılarıyla birleştirerek, edebiyat tarihinin en verimli ve etkili yazarlarından biri olmayı başarmıştı…

Bana Göre Hayatın Anlamı, Jack London‘ın hayata verdiği anlama açılan bir pencere niteliğinde… Türkçe’ye ilk kez çevrilen bu metinlerinde, bir yazarın oluşumunu, dünyaya ve hayata bakışını, onu anlamlandırışını hayranlıkla izleyecek, dünyayı artık daha farklı göreceksiniz.

Jack London’ın Bana Göre Hayatın Anlamı kitabından alıntılar:

Babam Pennsylvania doğumlu bir asker, izci, doğa adamı, kürk avcısı ve gezgindi. Annem Ohio’da doğmuş.

Dokuz yaşımdan beri hayatım, okuldaki saatlerim dışında ( bu saatlere ağır emek harcayarak hak kazandım. ) çalışarak geçti.bana gore hayatin anlami jack london

İnsanların, midelerinden daha değerli ve yüce bir şeye ulaşacakları, onları eyleme geçirmek için midelerinden daha iyi bir güdüleyicinin bulunacağı zamanı iple çekiyorum. İnsanın asillik ve üstünlüğüne olan inancımı koruyorum. Ruhsal güzellik ve özverinin, günümüzdeki berbat oburluğu yeneceğine inanıyorum. Ve son olarak, işçi sınıfına güveniyorum. Bir Fransız’ın söylediği gibi; Zamanın merdiveninde her zaman, yukarı çıkan tahta ayakkabıların ve aşağı inen cilalı çizmelerin sesi yankılanır.

3.36/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.