Bahçemde Yeşeren Umutlar-Debbie Macomber

Bahçemde Yeşeren Umutlar Romanının Yazarı Kimdir, Debbie Macomber’in Bahçemde Yeşeren Umutlar Romanını Oku, Debbie Macomber’in Bahçemde Yeşeren Umutlar Kitabından Sözler, Debbie Macomber’in Bahçemde Yeşeren Umutlar Kitabından Alıntılar.

Martı Yayınları tarafından yayımlanan Debbie Macomber’in Bahçemde Yeşeren Umutlar romanının Türkçe çevirisini Ozan Aydın yapmıştır.

Ozan Aydın’ın Türkçe çevirisini yaptığı Debbie Macomber’in Bahçemde Yeşeren Umutlar romanı 464 sayfadan oluşmaktadır.

Nefes aldığımız sürece, hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız…

Aradan uzun yıllar geçmişti. Bu süre içinde yaralarım iyileşmiş, mutlu bir evliliğim ve iki çocuğum olmuştu. Tüm bunlara bakıldığında her şey yolunda gibi görünüyordu ama iç dünyamda hissettiklerim bambaşkaydı…

Eksik kalan bir şeyler, geçmişime dair cevaplanması gereken sorular vardı. Gidilmemiş yollara, gerçekleşmemiş hayallere duyduğum merak sürekli aklımı kurcalıyor, zamanı geri almak ve yarım kalan anıların kapılarını aralamak istiyordum.

Yaşadığımız dünyanın iyi-kötü, acı-tatlı ne çok sürprizle dolu olduğunu anlatan, şaşırtıcı olduğu kadar etkileyici bir roman. Debbie Macomber, “Küçük Mucizeler Dükkânı” ve “Bir Yumak Mutluluk” tan sonra yeni kitabı “Bahçemde Yeşeren Umutlar” ile seriye bambaşka bir lezzet katıyor.

Debbie Macomber’in Bahçemde Yeşeren Umutlar romanından alıntılar:

Vivian bankta otururken, hatırlayabileceği bir yer görme umuduyla etrafına bakındı. Epey işlek bir sokaktaydı. Arabalar vızır vızır yanında geçiyor, ışıklar gözlerini kamaştırıyor ve başının dönmesine sebep oluyordu. Oturduğu için artık kendisini o kadar yorgun hissetmiyordu. Bu iyiye işaretti çünkü düşünmesi gerekiyordu. Önemli olan da buydu. Adresi, telefon numarası ve tanıdıklarının adı gibi önemli bilgileri unutmaktan nefret ediyordu. Bunları George vefat ettikten sonra daha sık yaşamaya başlamıştı, bu yüzden de korkuyordu.

Belki gözlerini bir anlığına yumması işe yarardı. Rahatlamaya, aklını boşaltmaya çalışacaktı; çünkü duyduğu endişe hafızasına güvenmesini daha da zorlaşıyordu.

Güneş battığı için hava serinlemişti. Üzerine bir yelek almalıydı, öğleden sonra bahçede çalışmış, gündüzün sıcaklığına aldanmıştı. Bu ilkbahar bahçesinin durumu çok iç açıcı olmasa da, süsenleri güzel açmıştı. Yıllardır bahçesiyle gurur duymuştu ama şimdiki halini gördükçe üzülüyordu. Elinden geleni yapmıştı ancak yapılması gereken çok şey vardı. Yabani otları temizleme, budama, mevsimlik bitkileri ekme… Öğle yemeğinden sonra çiçekleri sulamaya karar vermiş, postaya bakmadığını hatırlamıştı. İşte o ara, mahalledekilerin ortaklaşa kullandığı posta kutusuna bakmak için dışarı çıkmıştı. Ama görüldüğü gibi kaybolmuş, kafası karışmış ve korkuya kapılmıştı.

Nereye gittiğini bilmemesine rağmen tekrar yürümeye başladı. Belki yürümeye devam etse, iyice odaklansa hafızası yerine gelirdi.

Aklının ona ihanet edip etmediğini merak ederken.bahcemde yeseren umutlar debbie macomber

Hayatlar ve zaman değişebilir ama gerçek dostlar bakidir. Daima bizim bir parçamız olarak kalır.

Herkes farklı şekillerde kederin üstesinden gelmeye çalışır.

Nefes aldığımız sürece hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız.

2.33/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.