Bağırmayan Anneler-Hatice Kübra Tongar

Çocuk Eğitimi Üzerine Yazılmış Bir Eser; Bağırmayan Anneler

Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler kitabı çıktı.

Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler kitabı çocuk eğitimi hakkında yazılmış bir kitap. Çocuk yetiştirme hakkında yazılmış olan bu eser her anne babanın okuması gereken bir kitap.

Çocuk yetiştirme hakkında bilgiler veren bu eser ebeveynlerin okuması gereken bir kitap.

Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler kitabı Hayy Kitap etiketi ile yayımlandı. Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler kitabı Hayy Kitap tarafından 2017 yılının Nisan ayında yayımlandı.

Hayy Kitap tarafından yayımlanan Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler kitabının sayfa sayısı 176 sayfadır.

Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler kitabı kısa sürede çok satan kitaplar listesinde yer aldı.

Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler kitabından alıntılar:

Anneniz Size Bağırıp Döver Miydi?

Benim küçüklüğümde çocukları dövmek, hakaret etmek, bağırmak ‘normal’ kabul edilen bir ebeveynlik davranışıydı. Aileler çocuklarına bu davranışlarda bulunduklarında, şimdinin annelerinin yaşadığı pişmanlık, vicdan azabı ya da hatayı telafi etmek gibi duygular yaşamazlardı. Çünkü o dönem ‘kızını dövmeyen dizini döver’, ‘dayak cennetten çıkmadır’ dönemiydi. Öyle öğrenmişlerdi. Çocuk hata yaptığında ceza verilmeliydi, hatta ceza ne kadar büyük olursa o kadar iyiydi. Mesela çocuğu dövmek demek, ‘bak bu davranışın çok yanlış, o kadar ki seni dövüyorum, canını yakıyorum ki bir daha yapmayasın’ demekti.

İşin ironik kısmı, geçmişe dönüp baktığımızda annelerin ya da babaların bizleri dövdüğü, bağırıp çağırdığı, aşağılanmış hissettirdiği anları gözlerimiz dolarak hatırlıyor olmamıza rağmen, neden yaptıklarını -yani vermek istedikleri dersi- hatırlamıyor olmamız. Eminim sizler de belli şeyler hissediyorsunuzdur: Ebeveynin vermek istediği ders unutuldu gitti. Geriye sadece yenilen dayakların ve işitilen azarların soğuk anıları kaldı.

İşte bu kitap tam da bunun için yazıldı. Evlatlarımız yıllar sonra geriye dönüp baktıklarında yanaklarına atılmış bir tokadın soğukluğundan çok, yüreklerine dokunan bir annenin sıcaklığını hissetsinler diye…

O zaman gelin hep birlikte; Niyet Ettik Niyet Eyledik Bağırmayan Anneliğe

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.