Bacakaramdan Yükselen Şöhret-Gizem Ay

Gizem Ay’ın Sis Yayınları tarafından çıkan ‘’Bacakaramdan Yükselen Şöhret- Bir Ünlünün Günlüğü’’ kitabından alıntılar:

Ne yaşanırsa yaşansın; umutlar ve sevgi dolu yürekler kaybolmadığı sürece, hayat yaşamaya değer…

Evet; çocuklarımız, canımız kadar değerli can parçalarımız için. Ve kendi payıma da… Sanat camiasına adım attığım andan bu güne kadar geçen yaklaşık yirmi seneden sonra. Bugün ben de bir anneyim!

Bir kez daha yıkılmış bir vaziyette ayrılıyordum. Çalacak kapım kalmamıştı. ‘’Deneriz ama teminat isteriz.’’ sözü, yüzümde bir kere daha tokat gibi patlamıştı. ‘’Teminat, ha!..’’ Ben, albüm için para harcamak bir tarafa; kaldığım kokuşmuş pansiyonun geceliğini zar zor öderken, boğazımdan geçecek iki lokmanın hesabını yaparken, nasıl teminat gösterebilirdim ki? Çoğu zaman dolmuş parasının hesabını yapan ben, neyi teminat gösterecektim? Bedenimi mi, kadınlığımı mı? Bacakaramı açıp, ‘’Buyurun, işte teminat!’’ mı diyecektim?

Sözüm sadece o ‘podyum gülleri’ ne değil. Yıllardır bu camianın içinde olanlar da adını benim koyduğum ‘’Şöhret mi? Odama gel!’’ filminin zavallı oyuncuları. Zavallı oyuncuları diyorum, çünkü oynuyorlar.

Orası, onun dünyasıydı ve benim orada işim olamazdı ama ordaydım; onun mahreminde, onun yatağındaydım. Dudakları boynumda, omzumda hatta göğüslerimde dolaşırken artık benim için çok geçti. Yarı baygın halde, karşı koyacak gücüm bile yokken gözümden iki damla yaş onun yatağına aktı. Bir kez daha mağlup olmuştum. Hayallerimin bedeli, bu kadar ağır mı olmalıydı?

Bugün hepimizin tanıdığı çok ünlü bir ses sanatçısının günlüğünün ilk kısmı… Okurken kanınızı donduracak bir hayat hikâyesi… Bu kadar da olmaz diyeceğiniz, şöhretlilerin dünyasının görünmeyen yüzü! Gerçeklerle yüzleşmeye hazır olun…

Sustum, sustum… Sonra gözlerim yavaşça uzaklara kaydı ve orada, uzaklarda bir yerde, bozulmamış bir dünya aradım. Irzına geçilmemiş kadınları; hayattan tokat yememiş, namussuz heriflerin altına yatmamış, bedenleri bir tarafa hayalleri düzülmemiş kadınları aradım. Aradım ama bulamadım Günlük. Bulamadım…

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.